[ad_1]

پس از هفته ها پیشرفت در مبارزه با COVID-19 ، کاهش موارد جدید بیماری در ایالات متحده متوقف شده است. در همان زمان ، ایالت ها در تلاشند محدودیت هایی را که با هدف مهار شیوع ویروس مهار می شود ، از بین ببرند و زمینه را برای موج چهارم موارد و مرگ ناامید کننده فراهم کنند.

گرگ ابوت ، فرماندار جمهوری خواه تگزاس ، روز چهارشنبه دستور ماسک در این ایالت را لغو کرد و تمام محدودیت های COVID-19 را برای مشاغل برطرف کرد و گفت: “اکنون زمان باز کردن 100 درصد تگزاس است.”

در حالی که تگزاس ، مانند اکثر ایالت های ایالات متحده ، شاهد کاهش شدید موارد جدید COVID از موارد ابتلا به اوایل ژانویه هفته گذشته بود ، اما در جهت مخالف پیش رفت ، و موارد جدید دوباره 27 درصد افزایش یافت.

فرماندار می سی سی پی ، تیت ریوز ، جمهوریخواه نیز روز چهارشنبه دستور مشابهی صادر کرد.

ریوز در یک کنفرانس خبری با لغو دستور ماسک دولتی و لغو کلیه محدودیت های COVID در مشاغل ، گفت: “دفتر فرمانداری از شغل خود خارج می شود تا به مردم بگوید چه می توانند و چه نمی توانند انجام دهند.”

مانند تگزاس ، این اقدام پس از هفته ها کاهش در موارد جدید اتفاق افتاد ، به استثنای موردی که وقتی می سی سی پی گزارش کرد 62 درصد افزایش در موارد جدید COVID-19 وجود دارد ، محدودیت ها برداشته شد.

تیت ریوز ، فرماندار می سی سی پی ، در مورد آزمایش Covid-19 در کاخ سفید گل رز در واشنگتن در تاریخ 28 سپتامبر 2020 صحبت می کند (عکس: MANDEL NGAN / AFP) (عکس: MANDEL NGAN / AFP از طریق گتی ایماژ)

تیت ریوز ، فرماندار می سی سی پی ، در یک آزمایش Covid-19 در کاخ سفید گل رز باغ در واشنگتن دی سی ، در 28 سپتامبر 2020 صحبت می کند (عکس توسط MANDEL NGAN / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

مقامات بهداشت عمومی درمورد موج چهارم احتمالی همه گیر در صورت ترک کشور هشدار می دهند ، به ویژه پس از گذشت هفت روز از تعداد متوسط ​​موارد جدید در حدود 65000 مورد در ایالات متحده

دکتر آنتونی فاوسی چهارشنبه شب در مصاحبه با CNN گفت: “من نمی دانم چرا آنها این کار را انجام می دهند ، اما مطمئناً از نظر بهداشت عمومی خوب نیست.” “اگر منحنی های کاهش عفونت ها را ببینید که در حال حاضر در حال کاهش است ، به جایی رسیده اید که هفت روز گذشته یک فلات است. ما ماه ها ، ماه ها و ماه ها قبل در آن مرحله بودیم که سعی کردیم کشور را باز کنیم و وقتی برخی کشورها از دستورالعمل ها پیروی نکردند اقتصاد را باز کردند ، ما جهش هایی داشتیم که بسیار نگران کننده بود. “

در اوایل روز ، روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، اذعان کرد که یک سال محدودیت منجر به “خستگی” شده است ، که اگرچه قابل درک است ، اما به دلیل تهدید ویروس به ایجاد تغییر نگران کننده در رفتار کمک می کند .بالا

والنسکی صبح چهارشنبه در جلسه توجیهی خبری گفت: “استقامت فرسوده شده است.” “خستگی در حال افزایش است و اقدامات دقیقی که ما برای جلوگیری از همه گیری برداشته ایم اکنون اغلب به شدت نادیده گرفته می شوند.”

در حالی که ابوت و ریوز به طور کامل برای COVID-19 واکسینه شده بودند ، از روز سه شنبه ، کمتر از 7 درصد از تگزاسی های واجد شرایط و کمی بیش از 5 درصد از بزرگسالان در می سی سی پی این واکسن را داشتند. در می سی سی پی ، 70 درصد از سفیدپوستان حداقل یک شلیک دریافت می کنند ، در حالی که تنها 24 درصد از سیاه پوستان بر اساس داده های ایالت دریافت می کنند.

برداشتن ماسک اختیارات و سایر محدودیت ها با تعداد کمی از افراد واکسینه شده و در کشورهایی که افزایش موارد پیشنهادی خطرناک است.

دکتر آنتونی فاوتی رئیس ارشد پزشکی Covid-19 به سخنان رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن (خارج از صفحه) در مورد 50 میلیون دوز واکسن Covid-19 در ایالات متحده طی یک رویداد مهم در ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور در واشنگتن دی سی گوش می دهد. ، 25 فوریه 2021 (عکس از SAUL LOEB / AFP) (عکس توسط SAUL LOEB / AFP از طریق گتی ایماژ)

مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید برای Covid-19 دکتر آنتونی فاوچی در واشنگتن دی سی ، 25 فوریه 2021 (عکس از SAUL LOEB / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

فاوتی گفت: “آنچه که ما در حال حاضر به آن نیازی نداریم ، جهش دیگری است”

در حالی که دولت بایدن توانسته است تولید و توزیع واکسن COVID-19 را تسریع کند ، سوال این است که آیا افراد به اندازه کافی سریع تلقیح می شوند تا خطر جهش ویروس را به حداقل برسانند؟

انواع قابل انتقال بیشتر ، که در انگلستان ، آفریقای جنوبی و برزیل ردیابی می شود ، در حال حاضر در ایالات متحده در حال گردش است ، اگرچه مشخص شده است که واکسن های موجود ، هرچند به میزان کمتری ، علیه آنها مثر هستند. اما هر روز که ویروس به گردش خون ادامه می دهد ، احتمال بروز نوع جدیدی افزایش می یابد – که هدف بیولوژیکی آن تولید مثل است – که ممکن است از پادتن های تولید شده در اثر تماس قبلی با سویه های قدیمی COVID-19 یا واکسن های موجود ما جلوگیری کند.

سویه جدیدی از این بیماری با نام B.1.526 شناخته می شود و اخیراً در نیویورك ظهور كرده است ، یك سال پس از تعطیلی شهر توسط COVID-19.

دکتر اریک توپول روز پنجشنبه به خبرنگار یاهو نیوز ، الکس نازاریان گفت: “من نگران فرار ایمنی او هستم.”

تا زمانی که تحقیقات در مورد نوع جدید ادامه یابد ، مطمئناً آخرین ویروس نخواهد بود تا زمانی که ویروس به گردش خون ادامه دهد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir