کالیفرنیا برای یک ماه دیگر ماسک ها را تعیین می کند. تگزاس صندلی های مدارس را ممنوع می کند. آیا هر دو کشور در این کار زیاده روی می کنند؟


هیچ جنبه ای از بیماری همه گیر COVID-19 مردم آمریکا را مانند ماسک قطبی نکرده است. و هیچ چیز بهتر از شدت متفاوت این دو قطبی بودن را نشان نمی دهد به غیر از روش های متفاوت متفاوت دو ایالت پرجمعیت آمریکا ، کالیفرنیا و تگزاس ، به اعلام ناگهانی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در 13 ماه مه مبنی بر واکسیناسیون کامل آمریکایی ها که دیگر نباید افراد را در بیشتر شرایط داخلی تحت پوشش قرار دهید.

در کالیفرنیا ، فرماندار دموکرات گاوین نیوزوم آخر هفته بحث و گفتگو کرد ، سپس روز دوشنبه وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه خود ، مارک گالی را فرستاد تا به مردم اعلام کند که تا 15 ژوئن ، تاریخی که مأموریت فعلی ایالت را لغو نمی کند ، مدتهاست که برنامه ریزی شده تا شرکتهای کالیفرنیایی به طور کامل افتتاح شوند.

گلی توضیح داد: “این دوره چهار هفته ای به كالیفرنیایی ها فرصت می دهد تا خود را برای این تغییر آماده كنند تا ما تمرکز بی وقفه خود را بر روی واكسن ادامه دهیم.”

گاوین نیوزوم ، فرماندار کالیفرنیا ، وزیر بهداشت کالیفرنیا ، مارک گالی ، در حال صحبت با یک میکروفون نزدیک اتومبیل ها و مخروط های نارنجی است

Gavin Newsum ، فرماندار کالیفرنیا ، در سمت راست ، دکتر مارک گالی ، وزیر بهداشت کالیفرنیا ، در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از گشت و گذار در کلینیک واکسیناسیون در کالج سیتی در سانفرانسیسکو در 6 آوریل (جاستین سالیوان / گتی ایماژ)

در همین حال ، گرگ آبوت ، فرماندار جمهوری خواه ، روز سه شنبه تصمیم گرفت امضای اجرایی ممنوع کردن ماسک در مدارس دولتی و مراکز دولتی را امضا کند – حتی اگر اکثریت قریب به اتفاق کودکان تگزاس هنوز واکسینه نشده اند و اگرچه در آخرین دستورالعمل های CDC به صراحت گفته شده است دانش آموزان باید در کلاس همچنان صورت خود را بپوشانند.

ابوت در بیانیه ای گفت: “ما می توانیم همچنان كه COVID-19 را نرم می كنیم ضمن دفاع از آزادی تگزاسی ها در انتخاب مبدل كردن یا عدم استتار خود.” کلیه مقامات محلی که با دستور ابوت مخالفت می کنند تا سقف 1000 دلار جریمه می شوند.

برای اینکه روشن تر ، هر دو Newsom و Abbott بیشتر اینجا هستند.

به دنبال تغییر CDC در هفته گذشته – که به این دلیل رخ داد که افراد واکسینه شده احتمال انتقال یا ابتلا به ویروس بسیار کم است – اکثر ایالت های آبی ، از جمله نیویورک ، اورگان و ایلینوی ، تصمیم گرفته اند که پایان دادن یا تخفیف اختیارات خود را برای افراد واکسینه شده انجام دهند فقط نیوجرسی و هاوایی در کنار کالیفرنیا قرار گرفتند و تصمیم گرفتند که نیازهای فعلی خود را برای مدتی بیشتر حفظ کنند.

و در حالی که تقریباً هر فرماندار جمهوری خواه از مجازات سراسری برای افراد واکسینه شده و غیر واکسینه شده اجتناب می کند ، فقط رون دسانتیس از فلوریدا تا آنجا پیش رفته است که به دولت های شهر و شهر دستور می دهد سایر اقدامات اضطراری را پایان دهند. اما برخلاف ابوت ، او مدارس را از داشتن ماسک منع نکرد.

به طور قابل پیش بینی ، ناظران دو طرف مشکل ماسک با خشم واکنش نشان دادند.

“گاوین نیوزوم می گوید که او در مورد دستورالعملهای جدید CDC بحث نمی کند ، اما آنها را نادیده می گیرد.” تبخیر شده کوین کیلی ، جمع کننده GOP کالیفرنیا ، منتقد صریح نیوزوم. “حداقل او دیگر تظاهر نمی کند که به علم اهمیت می دهد.”

“همچنین برای رهبری جمهوری خواه تگزاس ، که شعار قدیمی خود را می داند که دولت های محلی و کوچک بهتر از دولت های ایالتی اداره می کنند ، کاملاً طنز و ریاکارانه است. توییت اریک فیگل-دینگ ، اپیدمیولوژیست و اقتصاددان بهداشت لیبرال. “اما اکنون آنها قوانین ایالتی را به دولت های محلی تحمیل می کنند.”

حتما بخوانید:
بایدن قول می دهد که ایالات متحده 500 میلیون دوز واکسن در سراسر جهان اهدا کند
گاوین نیوزوم

فرماندار گاوین نیوزوم در یک کنفرانس وحدت در شورای وحدت در 10 مه در اوکلند ، کالیفرنیا سخنرانی می کند (جاستین سالیوان / گتی ایماژ)

همه اینها این س raال را به وجود می آورد: آیا نیوزوم و ابوت هم عبور می کنند؟

اولین نکته قابل توجه این است که نه “احتیاط” کالیفرنیا و نه “سرعت” تگزاس احتمالاً مسیر فعلی شیوع در هر ایالت را تغییر نخواهد داد. در حال حاضر ، کالیفرنیا به طور متوسط ​​کمترین سرانه COVID-19 روزانه در کشور را دارد: فقط سه مورد در هر 100000 نفر جمعیت.

تگزاس بیش از دو برابر بیشتر ثبت کرده است (به طور متوسط ​​هفت نفر در هر 100000 نفر ساکن) ، اما تعداد موارد در روز در آنجا با یک سوم کاهش در دو هفته گذشته به کمترین میزان در حدود یک سال رسیده است – با وجود این واقعیت که در اوایل در ماه مه ، ابوت تگزاس را به عنوان اولین ایالت در آمریکا مبنی بر لغو مأموریت خود و حذف محدودیت های ظرفیت برای تمام مشاغل معرفی کرد.

همانطور که درک تامپسون از اقیانوس اطلس وجود دارد اشاره شد، سست کردن قبلی قوانین ابوت تاکنون “اساساً هیچ تاثیری در موارد COVID ، اشتغال ، تحرک یا قاچاق خرده فروشی ، چه در مناطق لیبرال و چه محافظه کار” نداشته است. چرا؟ احتمالاً به این دلیل که “رفتار فردی از دستورات دولت مهمتر است” در این اواخر مرحله همه گیری آمریکا. “[Texas] “تغییر سیاست باعث نشده بود كه ماسك كنندگان ماسك خود را بریزند ،” تامپسون نظریه پردازی كرد ، و ضد ماسك ها قبلاً آنها را رها كرده اند. “

به همین ترتیب ، 42 درصد از تگزاس ها حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند و تقریباً 30 درصد یا بیشتر آنتی بادی های حاصل از عفونت قبلی دارند. بنابراین حتی اگر سیاست ابوت تغییر کند انجام دادن در نهایت منجر به فعالیت های بازتر در محیط داخلی می شود ، گسترش ایمنی و گرم شدن هوا باعث شیوع و گسترش ویروس می شود.

به همین ترتیب ، حدود 54 درصد از مردم کالیفرنیا حداقل یک ضربه COVID-19 دریافت کرده اند و کالیفرنیا بیشترین موارد را از هر ایالت ثبت کرده است ، بنابراین احتمال دارد مصونیت در آنجا حتی بیشتر از تگزاس محافظت کند.

یک پرستار واکسن ضد COVID-19 را به بیمار ، هر دو ماسک صورت ، تزریق می کند.

پرستار ثبت شده مارسی ویسمن واکسن COVID-19 را در 13 مه در هوستون تجویز کرد. (براندون بل / گتی ایماژ)

که نمی خواهد بگوید سیاست های ماسک اهمیتی ندارند ، حداقل نه هنوز. فقط این است که مخاطرات بهداشت عمومی بسیار کمتر از گذشته است – در واقع بسیار پایین تر ، به نظر می رسد هر دو Newsom و Abbott این تفکر را داشتند که وقتی خواستار ماسک متضاد هستند ، بیشتر در مورد پیام ها فکر کنند تا در مورد تخفیف.

تگزاس را بگیرید. تا به امروز ، فقط 83000 نفر از 12 تا 15 سال واکسینه شده اند – بخش کوچکی از این گروه سنی عمومی. در همین حال ، ساکنان زیر 12 سال هنوز واجد شرایط نیستند. تقریباً کل جمعیت در سن مدرسه ایالت هنوز هم می توانند با COVID-19 گسترش یابند یا بیمار شوند.

بنابراین ، اگرچه خطر ابتلا به بیماری جدی در افراد جوان بسیار کمتر است ، اما تشویق مدارس برای جلوگیری از ماسک اجباری قبل از اینکه دانش آموزان وقت لازم برای واکسیناسیون را بگیرند ، به نظر می رسد بلاعوض باشد ، خصوصاً وقتی فکر می کنید خود عبات در واقع ، جریمه مناطق مدرسه ای که ادامه می یابد آغاز نخواهد شد. ماسک اجباری تا بعد از 4 ژوئن یا تا پایان سال تحصیلی جاری داشته باشید.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

مگر اینکه ابوت سعی در ارسال پیام داشته باشد.

محاسبات Newsom در کالیفرنیا تفاوت چندانی ندارد. طبق قوانین فعلی ایالت ، ساکنین واکسینه شده اکنون مجاز به ماسک زدن در خارج از منزل (به غیر از موارد شلوغ مانند کنسرت ها و جشنواره ها) و داخل منزل هستند و در تعامل با سایر افراد واکسینه شده هستند.

آخرین مدیریت CDC به راحتی می گوید افراد واکسینه شده می توانند در صورت انتخاب ، در فضاهای عمومی عمومی مانند مغازه ها و فروشگاه های مواد غذایی ، ماسک خود را بردارند ، بدون اینکه خود یا دیگران در معرض خطر بیماری یا انتقال قرار گیرند. علم از این امر پشتیبانی می کند – و شرکتهای منفرد آزادند در صورت تمایل از مشتریان بخواهند صورت خود را بپوشانند – بنابراین احتمالاً دلیل خوبی برای ادامه کار Newsom وجود ندارد اجباری ماسک در سراسر کشور برای افراد واکسینه شده تا 15 ژوئن.

مگر اینکه او در تلاش برای ارسال پیام نیز باشد.

Greg Abbott با یک میکروفون صحبت می کند

گرگ ابوت از 18 ماه مه سال 2020 از سرگیری تجارت در تگزاس در پایتخت تگزاس آستین خبر داد (لیندا ام. گونزالس / اخبار صبح دالاس از طریق گتی ایماژ)

پیام ابوت شاید سیاسی تر از این دو باشد. وی روز سه شنبه گفت: “تگزاسی ها ، نه دولت ، باید در مورد بهترین روش های بهداشتی تصمیم بگیرند” ، عبارتی کلاسیک محافظه کارانه که متناسب با جنگ های فرهنگی COVID-19 است.

پیام Newsom ممکن است متفاوت باشد. اما با توجه به اینکه وی پاییز امسال با انتخابات روبرو است ، سیاست احتمالاً نقش مهمی خواهد داشت. ایساک هیل ، دانشمند علوم سیاسی دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس ، اخیراً به SFGate.com گفت: “کلید حفظ قدرت در نیوزوم این است که پایگاه دموکراتیک را شاد ، یکپارچه و اطمینان حاصل کنیم که حزب دموکرات کالیفرنیا فقط حزب گاوین نیوزوم و گاوین نیوزوم است.” . در حالی که دموکرات ها ماسک ها را – حتی پس از واکسیناسیون – به عنوان نمادی از برداشت جدی از بیماری همه گیر می دانند ، نیوزوم انگیزه سیاسی کمی برای بلند کردن آنها با سرعتی که ممکن است پایگاه آن زودرس تلقی کند ، دارد.

اما به نظر می رسد Newsom در حال ارسال پیام دیگری است. در صورت عدم وجود سیستم بررسی وضعیت واکسیناسیون ، وی به سادگی به صاحبان مشاغل عصبی ، کارگران خط مقدم عصبی و مشتریان عصبی می گوید که آرامش خود را حفظ کنند ، هفته های بعدی را ادامه دهند و عادت کنند که دوباره افراد کامل را در خانه ببینند و در ملا public عام (حتی اگر خودشان واکسینه شده باشند و ترس کمی دارند).

باز هم ، خطر در اینجا نسبتاً کم است. اگر واکسینه شده باشید ، بعید است که به COVID-19 منتقل یا بیمار شوید و اگر دچار نقص ایمنی هستید یا در مورد سلامتی خود (یا دیگران) نگران هستید ، می توانید ماسک خود را در هر کجا که بخواهید ادامه دهید ، بدون توجه به مأموریت

اگر واکسن نخورده اید ، CDC هنوز توصیه می کند که در خانه و در مکان های عمومی ماسک بزنید و هنوز هم بسیاری از کشورها به این موارد نیاز دارند. اگر تصمیم دارید بدون ماسک و بدون واکسیناسیون در مجامع عمومی بیرون بروید ، مغایر با دستورالعمل های بهداشت عمومی ، خطر بسیار بیشتری برای خود و سایر افراد بدون ماسک و بدون واکسیناسیون بیشتر از کسانی است که خود را مبدل به لباس و یا تلقیح کرده اند. به عبارت دیگر ، اکنون انسان بیش از هر زمان دیگری قدرت محافظت از خود در برابر COVID-19 را دارد یا نه. در نتیجه ، اختیارات اختیارات کم قدرت می شوند.

ماسک جراحی دور انداخته شده روی چمن ها نشسته است

ماسک جراحی دور انداخته شده در 3 آوریل در Pacifica ، California در چمن های نزدیک ساحل Pacifica Esplanade (جاستین سالیوان / گتی ایماژ) نشسته است.

بنابراین این واقعیت که فرمانداران دموکرات ها و جمهوری خواهان دو کشور بزرگ – و از بسیاری جهات با نفوذترین کشورها – اکنون احساس راحتی می کنند از سیاست های نقابدار مخالف خود به عنوان فرصت ارتباطی به جای کاهش استفاده کنند. به طور دقیق ، منصفانه است که بگوییم Newsom و Abbott در این هفته واکنش بیش از حد نشان دادند. اما همچنین منصفانه است که بگوییم واکنشهای بیش از حد آنها نشانه دیگری از پایان یافتن همه گیر آمریكا است.

تصویر کوچک عکس روی جلد: Kevork Djansezian / گتی ایماژ

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma