[ad_1]

لس آنجلس – هنگامی که کالیفرنیا سرانجام روز سه شنبه مأموریت خود را برای ماسک برداشت – تا آن زمان آخرین ایالت در آمریکا بود که بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون ، ساکنان را وادار به پوشاندن صورت خود در داخل خانه می کردند – این تغییر بیشتر شبیه یک تحول به نظر می رسید تا یک انقلاب.

در بزرگترین شهر ایالت ، زندگی تقریباً مشابه سه شنبه گذشته (و سه شنبه قبل) بود. مردم محلی با طلوع آفتاب سگهای خود را قدم می زدند. برخی از آنها N95 پوشیدند ، دیگران بدون ماسک بودند. رانندگان زایمان اغلب بسته بندی بسته ها را با دهان روی درب منزل می انداختند اما بینی آنها را با پارچه نمی پوشاند. در یک شیرینی فروشی و کافه محلی معروف ، “پروتکل های ایمنی” مربوط به قبل از 15 ژوئن به قوت خود باقی است: هیچ اتاق غذاخوری داخلی وجود ندارد ، ماسک ها “در هر زمان که شما در نانوایی هستید” اجباری هستند. در آن سوی خیابان ، مشتریان قفسه های یک کتابفروشی مورد علاقه خود را مرور می کردند – برخی با نقاب ، برخی دیگر نه.

علائم یادآوری کننده فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک صورت در مراکز خرید در پارک مونتری ، کالیفرنیا ، در تاریخ 14 ژوئن 2021 ، یک روز قبل از افتتاح کامل اقتصاد کالیفرنیا پس از اولین تعطیلی ایالت در مارس 2020 ، به بیماری همه گیر ویروس کرونا ادامه دارد.  (فردریک جی براون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

علائم یادآوری کننده فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک صورت در مراکز خرید در پارک مونتری ، کالیفرنیا ، در تاریخ 14 ژوئن 2021 ، یک روز قبل از افتتاح کامل اقتصاد کالیفرنیا پس از اولین تعطیلی ایالت در مارس 2020 ، باقی مانده است. (فردریک جی براون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

این پاسخ ملایم ، که می توانید به طور رسمی برای رفع محدودیت های همه گیر انجام دهید ، کاملاً در تضاد با ماه ها تحریفات راست گرایانه رسانه ها بود که کالیفرنیا را به عنوان یک دولت پلیس مخوف نشان می داد که “قفل” هرگز به پایان نرسید.

بله ، ممکن است کالیفرنیا بوده باشد ، اما اینگونه بوده است. از آن زمان ، مغازه ها باز است. ناهار خوری در فضای باز تابستان سال گذشته افتتاح شد ، سپس در هنگام موج تعطیلات در آمریکا بسته شد ، سپس در ژانویه 2021 بازگشایی شد. ناهار خوری داخل سالن از مارس باز است. میله های داخلی از ماه مه باز هستند. پارک های تفریحی نیز وجود دارد.

آنچه در 15 ژوئن تغییر کرد این است که بیشتر کالیفرنیایی ها اکنون می توانند به طور همزمان از این مراکز بازدید کنند – خداحافظ ، محدودیت ظرفیت – و مراجعین واکسینه شده دیگر نیازی به پوشیدن ماسک توسط دولت ندارند. (ساکنان واکسینه نشده هنوز باید صورت خود را در فضای بسته بپوشانند)

به عبارت دیگر ، کالیفرنیا نسبت به آنچه منتقدان محافظه کار تصور می کردند ، رویکردی سنجیده تر در پیش گرفته است – روشی که تلاش می کند تا پس از فروپاشی جهانی بهار گذشته ، نیاز خود را برپا کند ، در حالی که تأیید می کند که موثرترین روش برای جذب مشتری است. و کارگران از خواب زمستانی با اطمینان از اینکه از خود ویروس در امان هستند محافظت می کنند.

و اکنون رهبران و کارشناسان ایالتی انتظار دارند که این رویکرد نتیجه دهد.

گاوین نیوزوم ، فرماندار دموکرات گفت: “دقیقاً به دلیل تمرکز اولیه ما بر سلامتی است که این شرایط به سادگی آماده بهبود نیست.” “او آماده است که با غرش برگردد.”

فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، در یک کنفرانس خبری در بیمارستان عمومی سانفرانسیسکو در 10 ژوئن 2021 در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا سخنرانی کرد.  (جاستین سالیوان / گتی ایماژ)

گاوین نیوزوم ، فرماندار کالیفرنیا ، در یک کنفرانس خبری در بیمارستان عمومی سانفرانسیسکو در 10 ژوئن 2021 در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا سخنرانی کرد. (جاستین سالیوان / گتی ایماژ)

این استراتژی قبلاً از نظر بهداشت عمومی جواب داده است. امروز ، کالیفرنیا برای اولین بار از آوریل 2020 است که 98 درصد اوج زمستانی این ایالت است. برای مقایسه ، فلوریدا – یکی دیگر از کشورهای مهم هوای گرم که در زمستان بارها و رستوران های بسته را با ظرفیت کامل باز کرد و در ماه مه اعمال ماسک را ممنوع کرد – متوسط ​​است. برای کالیفرنیا ، این به معنای متوسط ​​2 مورد در هر 100000 نفر از سرانه است ، که یکی از پایین ترین سطح در کشور است. میزان بروز در فلوریدا چهار برابر بیشتر است. به همین ترتیب ، میزان فعلی بستری شدن و مرگ و میر ناشی از سرانه COVID در کالیفرنیا تنها یک سوم از سطح مربوط به فلوریدا است.

سطوح بالاتر واکسیناسیون نیز کالیفرنیا را نسبت به فلوریدا برای آب و هوا آماده می کند. 92 درصد بزرگسالان در کالیفرنیا حداقل یک دوز واکسن دریافت کردند ، همانطور که 72 درصد بزرگسالان و 59 درصد کل جمعیت ایالت. در فلوریدا ، هر یک از این اعداد کمتر است: به ترتیب 89 درصد ، 61 درصد و 51 درصد. بعلاوه ، بیشتر مردم کالیفرنیا (24 درصد) در حال حاضر به دلیل عفونت قبلی آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 دارند – و احتمالاً به دلیل آن از درجه مصونیت ذاتی برخوردار هستند – نسبت به فلوریدا (22 درصد). به زودی ، مشاغل خصوصی می توانند کالیفرنیایی ها را ملزم به نشان دادن کارت واکسیناسیون خود کنند – تا ثابت کنند که نیازی به ماسک ندارند.

اما گرچه مزایای بهداشت عمومی رویكرد تدریجی كالیفرنیا در بهبودی كاملاً واضح است ، اما حداقل اینك وضعیت اقتصادی گیج كننده تر است.

افرادی که ماسک محافظ دارند پنجشنبه 10 ژوئن 2021 کیف های خرید خود را در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده حمل می کنند (دیوید پل موریس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

افرادی که ماسک محافظ دارند پنجشنبه 10 ژوئن 2021 کیف های خرید خود را در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده حمل می کنند (دیوید پل موریس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

روند تجارت دلگرم کننده است. برای مثال ، طبق تولید ناخالص داخلی یا تولید ناخالص داخلی کالیفرنیا – معیار استاندارد رشد اقتصادی -.

“اقتصاد کالیفرنیا از سایر ایالت ها بهتر است [our] سیاست های بهداشتی ، “نیوزوم روز دوشنبه گفت. “فلوریدا در واقع در سال گذشته نتایج اقتصادی بدتری نسبت به ایالت کالیفرنیا داشته است.”

و این فقط کالیفرنیا نبود. وقتی نویسندگان گزارش UCLA بررسی کردند همه چيز 24 ایالت با بیش از 5 میلیون نفر ساکن دریافتند که کسانی که دارای قوانین COVID سختگیرانه تر هستند معمولاً “هم نتایج سلامتی بهتری که با نرخ عفونت اندازه گیری می شود و هم نتایج اقتصادی بهتری که با رشد تولید ناخالص داخلی اندازه گیری می شود”.

تا حدی به عنوان یک نتیجه ، ساکرامنتو اکنون با رکورد 80 میلیارد دلار مازاد افتخار می کند و نیوزوم ماه گذشته اعلام کرد.

مانند متیو وینکلر از بلومبرگ ، “گلدن استیت هیچ همتایی در میان اقتصادهای توسعه یافته برای توسعه تولید ناخالص داخلی ، ایجاد شغل ، افزایش درآمد خانوارها ، رشد تولید ، سرمایه گذاری در نوآوری ، تولید انرژی پاک و ثروت بی سابقه از طریق سهام و اوراق قرضه خود ندارد.”

و با این وجود ، متأسفانه برای Newsom ، این تنها شاخص های اقتصادی نیست که قابل تأمل است. در حال حاضر بیکاری بالاتر از (8.3٪ در آوریل ، ماه گذشته با داده های موجود) از (4.8٪) است – نکته ای که ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، جمهوری خواه ، هرگز خسته از ساختن آن نمی شود. دسانتیس استدلال می کند که ارزش مصالحه در بهداشت عمومی است که به همه مشاغل تعطیل شده اجازه دهد در زمستان با ظرفیت کامل فعالیت کنند ، زیرا به همین دلیل است که امروزه تعداد کمتری از ساکنان فلوریدا بیکار می مانند.

علی رغم آنچه دسانتیس می گوید ، این ادعا واقعاً از کنترل خارج نیست. زمانی که او در سپتامبر گذشته ظرفیت های خود را برداشت ، بیکاری در فلوریدا از اوج بهار خود از 14.2٪ به 7.2٪ نصف شده بود. از آن زمان به بعد ، تنها 2.4 واحد درصد دیگر کاهش یافته است و در ماه آوریل دوباره گزارش شده است. بنابراین ، با توجه به اینکه بیشتر مشاغل کسب شده در فلوریدا طی دوره ای – بهار و تابستان گذشته – انجام شد که در واقع سانشاین ایالت و گلدن استیت با سرعت مشابهی افتتاح شدند ، عوامل ساختاری احتمالاً نقش بیشتری نسبت به محدودیت های COVID داشتند. دو کشور در واقع تا پاییز از هم جدا نمی شوند.

ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، در یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط رابرت آ. بالارد آرموری در 7 ژوئن 2021 در میامی ، فلوریدا در گارد ملی فلوریدا برگزار شد ، صحبت کرد.  (جو ریدل / گتی ایماژ)

ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، در یک کنفرانس مطبوعاتی که توسط رابرت آ. بالارد آرموری در 7 ژوئن 2021 در میامی ، فلوریدا در گارد ملی فلوریدا برگزار شد ، صحبت کرد. (جو ریدل / گتی ایماژ)

با این حال ، درست است که پیشرفت کالیفرنیا در مشاغل کندتر از فلوریدا است و رویکرد شدیدتر Newsom در تعطیلات. اپیدمیولوژیست ها می گویند این شکست هنگامی که 700 کالیفرنیایی هر روز در اثر COVID-19 می میرند ، قیمت منطقی است – به ویژه با مزایای بیکاری فدرال که برای کاهش شوک اقتصادی مفید است. اما اکنون س questionال این است که آیا کالیفرنیا می تواند عقب نماند؟

شاخص های اولیه مثبت هستند. هفته گذشته ، مردم کالیفرنیا ، درست قبل از قفل شدن. تعداد کل ادعاهای بیکاری در هفته گذشته (53000) نسبت به هفته قبل 26 درصد کاهش یافته است. تعداد اشتغال جدید که روز جمعه منتشر شد ، نشان می دهد که ایالت برای سومین ماه متوالی بیش از 100000 شغل اضافه کرده است. در آوریل ، این کافی بود تا 38 درصد از مشاغل اضافه شده در سراسر کشور را شامل شود. و در حالی که “تعداد نامتناسبی از خانوارهای کم درآمد و مشاغل کوچک وجود دارد که در” عملکرد اقتصادی بهتری “که دولت تجربه کرده عقب مانده است ،” بر اساس گزارش UCLA ، نویسندگان آن نیز پیش بینی می کنند که “بهبود کالیفرنیا [will] در نهایت اینکه … به طور کلی سریعتر از ایالات متحده باشد “- و این” بسیاری از [the] “مشاغل از دست رفته” متمرکز در “بخشهایی با درجه بالایی از ارتباط انسانی” “با کاهش” همه گیری و کاهش محدودیت های تجاری “” باز خواهد گشت “.

به هر حال ، این شرط بزرگ کالیفرنیا است: اینکه یک زمستان با احتیاط بیشتر ، چند ماه استتار داخلی و واکسیناسیون های گسترده بیشتر تقریباً خطر جهش های آینده را از بین می برد – و در نتیجه بهبودی بیشتری ایجاد می کند.

Thu Giang ، LVN ، سمت چپ ، واکسن Pfizer را به سیبل یوکسک ، در سایت واکسن تازه افتتاح شده در Union Station ، سه شنبه ، 8 ژوئن 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا تزریق می کند.  (عرفان خان / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

Thu Giang ، LVN ، سمت چپ ، واکسن Pfizer را به سیبل یوکسک ، در سایت واکسن تازه افتتاح شده در Union Station ، سه شنبه ، 8 ژوئن 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا ، تزریق می کند. (عرفان خان / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

به نظر می رسد مردم کالیفرنیا این روش را ترجیح می دهند. پس از بازی در زمستان امسال با ایده یادآوری نیوزوم ، در حالی که تنها 40٪ خلاف این را می گویند. حتی بیشتر (64 درصد) شیوه اداره همه گیری نیوزوم را تأیید می کنند.

فرماندار روز دوشنبه در حین اجرای زنده اینستاگرام با خواننده جان لجند گفت: “ما نمی خواهیم جا بیفتیم و شروع کنیم.” ما می خواهیم این فصل لعنتی زندگی ما 100 درصد انجام شود – هرگز برنگردد.

ما در ماه های آینده خواهیم فهمید که آیا نیوزوم موفق شده است – و آیا تلفات کالیفرنیا ارزش این کار را داشتند.

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir