[ad_1]

در اوایل این هفته ، كیم رینولدز ، فرماندار جمهوری اسلامی آیووا ، هنگامی كه با اكراه مخالفت طولانی مدت خود را برای مبدل كردن مأموریت ها لغو كرد ، اخبار ملی را اعلام كرد و سرانجام موافقت كرد كه در كشوری با جمعیت روستایی زیاد ، جایی كه COVID-19 در حال گسترش است ” درصد سازش ناپذیر

رینولدز ، که ماهها الزامات ماسک را به عنوان یک اقدام غیرقابل اجرا “احساس رفاه” که “او” اعمال نمی کند ، رد کرد ، “من نمی خواهم این کار را انجام دهم”. “[But] اگر مالکان این خرید را نکنند ، ضرر می کنیم. قیمت در زندگی انسان بالا خواهد بود. “

واژگونی ناگهانی رینولدز ، که همزمان با چرخش های مشابه در مونتانا و داکوتای شمالی بود ، تا حد زیادی به عنوان نشانه خوشامدگویی مورد استقبال قرار گرفت که ایالت های قرمز اکنون آنچه را که ایالات آبی (و دانشمندان) از تابستان می دانند پذیرفته اند: استفاده بیشتر از ماسک و استفاده بیشتر از ماسک منجر به ویروس کرونا می شود.

کیم رینولدز ، فرماندار آیووا ، اطلاعات به روز در مورد واکنش ایالت در برابر اپیدمی ویروس کرونا را در روز پنجشنبه در جانستون ، آیووا ارائه داد.  (چارلی نیبرگال / AP)
کیم رینولدز ، فرماندار آیووا ، اطلاعات به روز در مورد واکنش ایالت در برابر شیوع ویروس کرونا را در روز پنجشنبه در جانستون ، آیووا ارائه داد. (چارلی نیبرگال / AP)

برای مثال ، طبق مطالعه جدیدی در مورد تأثیر حکم 3 ​​ژوئیه سنت لوئیس ، متوسط ​​نرخ رشد روزانه موارد COVID-19 در سنت لوئیس سه هفته پس از اجرایی شدن این مصوبه ، 44 درصد کمتر از کشورهای همسایه بود. جایی که ماسک بود اختیاری است. دوازده هفته بعد ، میزان پرونده در سنت لوئیس هنوز 40 درصد کمتر بود.

به عبارت دیگر ، 13 کشور از 17 کشوری که در حال حاضر با بالاترین درجه مثبت COVID-19 دست و پنجه نرم می کنند نیز کشورهایی هستند که نیازی به ماسک ندارند یا در طول این ماه به تازگی مجوز صادر کرده اند.

“داده ها نشان می دهد که … هنگام نامزدی در انتخابات ، بیش از 80 درصد از این جمعیت خاص [starts] دکتر Enbal Shacham از دانشگاه سنت لوئیس ، نویسنده اصلی مطالعه ماسک ها در میسوری ، توضیح داد. “تخفیف در نظر گرفته خواهد شد.”

با این حال نظم دیرهنگام و ناخوشایند رینولدز ، گرچه ترجیحاً در جلوی دیوارها وجود دارد ، اما مشکل بزرگتر رویکرد روستایی آمریکا در استفاده از ماسک ها را نیز در بر می گیرد. اگر سرانجام آنها را توانمند کنید – و هیچ راهی ارزان تر ، آسان تر و کمتر سرزده برای مبارزه با COVID-19 برای یک رهبر وجود ندارد تا اینکه با تشویق مردم خود را مبدل به لباس کنند – پس انجام این کار منطقی است تا اوضاع واقعاً بدتر شود.

و اشتباه نکنید: اوضاع در آیووا واقعاً بد است.

از این منظر ، دستور جدید آیووا باید به عنوان هشداری برای بقیه کشور در مورد چگونگی این کار باشد نه برای ایجاد مأموریت آن را با درها حدس نزنید. با پیامهای مخلوط آن را تضعیف نکنید. و مهمتر از همه ، تا زمانی که بیمارستان ها – به ویژه بیمارستان های روستایی – شروع به افزایش ظرفیت نکنند ، آن را صادر نکنید.

آمارها مشخص است. در 14 اکتبر ، آیووا به طور متوسط ​​1100 مورد جدید در روز گزارش کرد. یک ماه بعد ، این میانگین بیش از چهار برابر شده و به 4703 مورد جدید روزانه رسیده است. اما حتی این جهش شدید گسترش واقعی ویروس را دست کم می گیرد ، زیرا در همان مدت میانگین درصد آزمایشات مثبت در آیووا از (از قبل خارج از کنترل) 20 درصد به (صریحاً وحشتناک) 51 درصد رسیده است.

در نتیجه ، افراد بیشتری می میرند. بر اساس تجزیه و تحلیل 16 نوامبر توسط فدراسیون دانشمندان آمریکایی ، اگر آیووا یک ایالت بود ، در سرانه مرگ روزانه از COVID-19 در رتبه 28 جهانی قرار دارد. یک ماه پیش ، هر روز حدود 10 نفر به علت COVID-19 می میرند. به نظر می رسد این ایالت هر 48 ساعت یکبار رکورد مرگ و میر جدیدی ثبت می کند ، 41 مورد مرگ در روز سه شنبه و تعداد زیادی مورد دیگر در روزها و هفته های آینده رخ می دهد.

یک کارمند مراقبت های بهداشتی در طی آزمایش سریع COVID در 15 نوامبر در West Des Moines ، آیووا بیمار را مالش می دهد.  (جک کورتز / سیم ZUMA)
یک کارمند مراقبت های بهداشتی در طی آزمایش سریع COVID در 15 نوامبر در West Des Moines ، آیووا بیمار را مالش می دهد. (جک کورتز / سیم ZUMA)

چرا؟ زیرا مرگ و میرها حدود سه هفته عقب مانده است ، به این معنی که مرگ روزانه در آیووا می تواند در اوایل ماه آینده از 100 نفر گذشته باشد. اگر بخواهیم از منظر آن صحبت کنیم ، این نشان دهنده درصدی از 30 تا 35 مرگ ناشی از COVID-19 در روز در هر میلیون نفر است – تقریباً دو برابر بالاترین سرانه در حال حاضر. رکورد 1527 نفر از ساکنان در حال حاضر با COVID-19 در بیمارستان بستری شده اند ، در حالی که یک روز قبل از آن رکورد 1510 نفر بود. این دو برابر دو هفته پیش است. بیماران ویروس کرونا اکنون از هر چهار بستری در این ایالت یکی را تشکیل می دهند.

هنگامی که او اوایل این هفته مأموریت نقاب خود را صادر کرد ، رینولدز بحران مارپیچ بیمارستان در آیووا – حجم ناپایدار تأسیسات بهداشتی ، منابع و کارکنان – را دلیل تغییر نظر خود عنوان کرد. همانطور که روز سه شنبه نیویورک تایمز گزارش داد ، “دست او” “مجبور شد”.

“مانند فشار پزشکان ، شهرداران و حتی کارمندان [Reynolds’s] در این نامه ، پیام واضح بود: اگر اقدامی انجام نشود ، بیمارستانهای آیووا ممکن است به زودی مملو از بیماران ویروس کرونا شود و تعداد کمی آمبولانس ، تخت یا پزشک برای مراقبت از شخص دیگر باقی بماند.

اما مشکل اینجاست: برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد در بیمارستان های آیووا ، خیلی زود است که یک ماسک – خصوصاً یک مأموریت نیمه جان مانند رینولدز -.

باب اسکات ، شهردار سیو سیتی به تایمز گفت: “ما آنقدر تخت باقی نمانده ایم.” “این باید سه هفته پیش اتفاق می افتاد.”

یا زودتر. ماسک های اجباری روش خوبی برای کمک به کنترل شیوع COVID-19 هستند. اما اگر صبر کنید تا شیوع کنترل صورت برای اعمال پوشش صورت – اگر صبر کنید تا دست شما مجبور شود – باشد ، شما همچنان هفته ها شاهد عفونت های سوخته ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میرهایی خواهید بود که می توانستند کاهش یافته و یا حتی توسط آنها جلوگیری شود. نیاز موجود

فروشگاه بن فرانکلین تصویری از فرانکلین را با ماسک صورت در تاریخ 29 اکتبر در وینترست ، آیووا به نمایش می گذارد.  (ماریو تاما / گتی ایماژ)
فروشگاه بن فرانکلین تصویری از فرانکلین را با ماسک صورت در تاریخ 29 اکتبر در وینترست ، آیووا به نمایش می گذارد. (ماریو تاما / گتی ایماژ)

این خطر در دو حالت قرمز رنگی که بیشترین مخالفت با مندون را دارند خطرناک است. بیمارستان های کوچک روستایی به دلیل کاهش رویه های انتخاباتی (و درآمد) در طی همه گیر شدن ، با نرخ رکوردی در حال بسته شدن هستند. امکاناتی که زنده مانده اند اغلب آخرین مواردی هستند که سیستم گردش هوا را به روز می کنند و اولین مواردی هستند که بدون فن ، PPE و متخصصان پزشکی در دسترس هستند. بیماران از طریق هوا منتقل می شوند. در همین حال ، به گفته آسوشیتدپرس ، برخی بیمارستان های روستایی “در حال تبدیل شدن نمازخانه ها ، کافه ها ، اتاق انتظار ، راهروها و حتی پارکینگ ها به مناطق درمان بیماران هستند”. کارمندان ناامیدانه با سایر مراکز درمانی تختخواب روباز تماس می گیرند. خستگی و ناامیدی در میان کارگران خط مقدم ظاهر می شود. “

به گفته الی پرنچویچ ، پزشک بیماری عفونی در دانشگاه آیووا که از اقیانوس اطلس با اد یونگ صحبت کرد ، اکنون ایالت با تختخواب کارمندان تمام شده است.

پرنسویچ پیش بینی کرد: “این موج حتی ما را نیز شکسته نکرده است.” “این روند همچنان بالا و بالا می رود و همه ما با ترس کار می کنیم. بدون شک سیستم مراقبت های بهداشتی آیووا سقوط خواهد کرد. “

نیازی به گفتن نیست ، این محیط بهینه برای نجات جان افراد نیست ، که ممکن است استفاده از ماسک در مناطق روستایی آمریکا حتی از مکانهایی که دارای سیستم پزشکی سالم تر هستند (و احتمالاً بیشتر کمی سنگین است ، با این فرض که تراکم کمتر جمعیت به معنای تعاملات نزدیک کمتر با افراد از سایر خانوارها باشد).

در آیووا ، بهترین سناریو این است که ساکنان با مأموریت ماسک رینولدز همکاری کنند و موارد پس از چند هفته شروع به کاهش می کند ، در نهایت درک بیمارستان ها راحت می شود. اما جای نگرانی وجود دارد که این اتفاق نیفتد. بخشی از آن فصلی است: دمای هوا و تعطیلات به طور فزاینده ای مردم را برای تجمع در خانه وسوسه می کند. بخشی از آن سیاسی است: نظرسنجی ها نشان می دهد جمهوریخواهان نسبت به دموکرات ها بسیار خصمانه تر از ماسک هستند و آیووا کشوری سرخ است که رهبرانی مانند رینولدز مدتها استتار جهانی را به نوعی با آزادی شخصی ناسازگار توصیف کرده اند.

اما نگران کننده ترین و اجتناب ناپذیرترین عامل ، سیاست های بد است. طبق دستور رینولدز ، ساکنان باید در فضای باز در خانه از ماسک استفاده کنند – اما فقط در صورتی که حداقل 15 دقیقه در خارج از خانه 6 فوت از فرد خارج از خانه باشند. Reha Basu ، ستون نویسنده ثبت نام Mo Moines ، روز سه شنبه گفت: “اگر در یک ردیف غذایی که 12 دقیقه انتظار می رود 6 فوت فاصله داشته باشید ، نیازی به ماسک زدن نیستید.” “و قانون ماسک در بارها و رستوران ها – یا خدمات مذهبی اعمال نمی شود. اتاقهای ناهارخوری و مکانهای آشامیدنی می توانند به مدت 16 ساعت تا 10 شب باز بمانند. »در واقع ، هنوز ناهار خوری در داخل خانه مجاز است. و مناطق مدارس حق دارند که خودشان تصمیم بگیرند که ماسک بزنند یا نه. در حال حاضر ، حدود یک سوم مناطق مدارس آیووا به آنها احتیاج ندارند.

سیاستی متخلخل ممکن است آنقدر قدرتمند نباشد که بتواند در برابر بادهای قابل توجه فصلی و سیاسی آیووا مقابله کند. و این کمکی نمی کند که رینولدز ، که روز سه شنبه صحبت می کرد ، هنوز هم می گوید ، “علم در هر دو طرف وجود دارد” در مورد ماسک و “اگر نگاه کنید ، می توانید آنچه را که می خواهید پشتیبانی کنید ، هر کجا که هستید پیدا کنید.” (علم در واقع می گوید که “سیاست های جهانی پوشاندن می تواند به جلوگیری از انسداد در آینده کمک کند.”)

روز پنجشنبه ، جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، در هنگام گفتگو با فرمانداران جمهوری خواه و دموکرات ، درباره احتمال ماسک در سطح ملی بحث کرد و سپس گفت که پوشاندن صورت شما “بیانیه سیاسی” نیست بلکه “وظیفه میهنی” است. تیم وی همچنین در حال بررسی روش هایی برای ترغیب فرمانداران انعطاف پذیر جمهوری خواه برای سوار شدن به این نیروها است ، از جمله احتمالاً پیوند کمک های فدرال به COVID-19 به اختیارات سراسری.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز پنجشنبه در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دل.  (Andrew Harnick / AP)
رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز پنجشنبه در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دل. (Andrew Harnick / AP)

اما هر پیشرفت ملی باید منتظر بیدن باشد که از 20 ژانویه به قدرت برسد. پیش از این ، رینولدز می توانست الگویی بهتر از مثلاً کریستی نوئم ، فرماندار داکوتای جنوبی باشد ، که روز پنجشنبه از تشویق رای دهندگان خود به استفاده از ماسک یا فاصله اجتماعی خودداری کرد و گفت: کسانی که بدون ماسک می روند ، “شخصی تصمیم گیری “و شایسته احترام است – علی رغم این واقعیت که موارد و مرگ ناشی از COVID-19 در ایالت آن حتی با سرعت بیشتری نسبت به آیووا افزایش می یابد.

اما یک مدل استتار حتی بهتر ، کالیفرنیا خواهد بود ، که پنج ماه پیش و در اوایل هفته گذشته برای اولین بار ماسک را در مکان های عمومی و سایر شرایط پر خطر تحمیل کرد ، این نیاز را به شش متر از شرایط دیگر در فضای باز گسترش داد. خانوارها اولین اصطلاح زمانی اجرایی شد که 4.6٪ از آزمایشات COVID-19 در کالیفرنیا مثبت شد. امروزه میزان مثبت وضعیت ایالت فقط کمی بیشتر است (5.2 درصد) و به نظر می رسد بیمارستان ها ظرفیت کافی برای کنار آمدن با امواج زمستانی را دارند.

در اینجا امیدواریم که اینگونه بماند – و بقیه آمریکا زودتر از دیرتر متوجه خواهند شد که پیروی از دستکاری های کالیفرنیا هوشمندانه تر از آیووا است.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir