گذرنامه های واکسن همچنان یک کانون سیاسی در ایالات متحده است


با بیش از نیمی از آمریکایی ها حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت می کنند ، گذرنامه های به اصطلاح کاملا واکسینه شده همچنان یک دیدگاه سیاسی در بین محافظه کاران و دیگر افرادی هستند که معتقدند این امر نقض حریم خصوصی است.

اما یک نظرسنجی ملی اخیر توسط یاهو نیوز نشان می دهد که این کشور در حال گرم شدن ایده است و داده های اولیه نیویورک – اولین ایالت ارائه دهنده برنامه رسمی گذرنامه واکسن – نویدبخش است.

اما در عمل ، به ویژه در دانشگاه ها درگیری هایی درگرفت. تنها در این هفته ، دانشگاه ایندیانا مجبور شد سیاستی را که نیاز به اثبات واکسن از معلمان و دانشجویان داشت ، پس از دریافت تکذیب از مقامات دولتی ، استخدام کند.

پس از صدور بیانیه ای غیر الزام آور توسط وكالت ایالتی مبنی بر غیرقانونی بودن گذرنامه های واكسن ، این مدرسه نیاز خود را برای واكسیناسیون علیه COVID-19 تغییر داد تا مداركی را در اختیار دانش آموزان و كاركنان قرار دهد كه قبل از بازگشت به دانشگاه عکس دریافت كرده اند. دانش آموزان و کارمندان اکنون می توانند وضعیت واکسیناسیون خود را بدون نشان دادن شواهد تأیید کنند و دانشجویان دیگر می توانند به دلایل پزشکی یا شرعی درخواست معافیت از واکسن را داشته باشند.

مایکل مک روبی ، رئیس دانشگاه ایندیانا روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “نیاز به واکسن COVID-19 برای دانشجویان IU ، اعضای هیئت علمی و کارکنان با معافیت های مناسب ، رویکرد جامع دانشگاه در زمینه علوم و بهداشت عمومی در زمینه مدیریت و کاهش بیماری همه گیر را در دانشگاه های ما ادامه می دهد.” “در طول بیماری همه گیر ، نگرانی اصلی ما اطمینان از سلامتی و ایمنی جامعه IU بود. این نیاز “بازگشت به حالت عادی” را در ترم پاییز به واقعیت تبدیل می کند. “

حتما بخوانید:
آموزش طراحی سایت در تبریز ،آموزش طراحی وب در تبریز
یک هوادار متس هنگام ورود به بازی در سیتی فیلد در نیویورک در 24 آوریل پاسپورت واکسن را روی تلفن خود نشان می دهد.  (جینا مون / رویترز)

یک هوادار متس هنگام ورود به بازی در سیتی فیلد در نیویورک در 24 آوریل پاسپورت واکسن را روی تلفن خود نشان می دهد. (جینا مون / رویترز)

در نیویورک ، که بیش از 9 میلیون نفر واکسینه شده اند ، “بازگشت به حالت عادی” اکنون شامل نشان دادن شواهدی از ایمن سازی برای شرکت در کنسرت ها و رویدادهای ورزشی است. نیویورک تایمز گزارش کرده است که 1.1 میلیون بار بارگیری Excelsior Pass ، اولین گذرنامه واکسن ایالتی صادر شده در کشور از زمان معرفی آن در ماه مارس است.

این Pass در اصل یک کد QR بر روی تلفن شما است که وضعیت واکسن شما را نشان می دهد و مقامات دولتی امیدوارند که با افزایش ظرفیت ورزشگاه ها و میادین ، ​​این دام گیر شود.

فرمانداران جمهوری خواه در ایالت های دیگر ، از جمله تگزاس ، فلوریدا ، آیداهو و آریزونا ، دستورالعمل های منع استفاده از گذرنامه های واکسن را امضا کرده اند. و محافظه کاران برجسته از این موضوع استفاده کردند.

روز دوشنبه ، تاکر کارلسون ، مجری فاکس نیوز ، استفاده از گذرنامه های واکسن را به تفکیک تشبیه کرد.

کارلسون گفت: “پزشک جیم کرو به آمریکا آمد.”

این اظهار نظرها برای تلاش دولت بایدن در مورد نوعی محافظت پایدار که به آن مصونیت گله می گویند مفید نیست.

(تصویر عکس / دادو روویچ / رویترز)

(تصویر عکس / دادو روویچ / رویترز)

در ماه مه ، پرزیدنت بایدن هدف جاه طلبانه خود را تعیین كرد كه 70 درصد بزرگسالان در ایالات متحده حداقل یك واكسن علیه COVID-19 تزریق كنند كه تا 4 ژوئیه راه اندازی شده است و این احتمال وجود دارد كه این كشور به این هدف برسد. براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، 63 درصد بزرگسالان آمریکایی حداقل یک بار سکته مغزی کرده اند.

حتما بخوانید:
سینه کودک COVID و خطرات کاهش نرخ زاد و ولد

هنوز ، کاخ سفید برنامه ای برای برنامه گذرنامه واکسن در سطح فدرال ندارد.

دکتر آنتونی فاوچی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی گفت: “شما می توانید پیش بینی کنید که چگونه یک بدن مستقل می گوید:” خوب ، ما نمی توانیم با شما کنار بیاییم مگر اینکه بدانیم شما واکسینه شده اید. ” مشاور ویروس کرونا ویروس یک هفته پس از انتشار برنامه گذرنامه توسط نیویورک گفت. “اما این امر توسط دولت فدرال مجاز نخواهد بود.”

جای تعجب نیست که افکار عمومی در مورد گذرنامه واکسن اختلاف نظر دارند. در آخرین نظرسنجی یاهو نیوز / YouGov ، 45٪ از آمریکایی ها می گویند که از این ایده حمایت می کنند ، در حالی که 40٪ با آن مخالف هستند. وقتی از آنها س askedال شد که آیا “برخی مشاغل” باید “به اثبات واکسیناسیون علیه COVID-19 از طرف مشتریان نیاز داشته باشند” ، پاسخ دهندگان نزدیک به جهت دیگری هستند (39٪ پشتیبانی ، 43٪ مخالف). در هفته های اخیر ، این ارقام ثابت مانده اند.

با این حال ، هرچه تعداد بیشتری از آمریکایی ها واکسینه می شوند – و مشخص می شود که اقلیت قابل توجهی به زودی واکسینه نمی شوند – حمایت از گذرنامه های معتبر تعیین شده در دولت در شرایط خاص افزایش می یابد. بیشترین نابرابری ها مربوط به “پرواز” (از 51 درصد به 58 درصد در دو هفته گذشته) و “تحصیل در مدرسه” (از 42 درصد به 46 درصد) بوده است.

(منبع: یاهو نیوز / YouGov)

(منبع: یاهو نیوز / YouGov)

– با مشارکت اندرو رومانو در گزارشگری

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir