گسترش واکسن ویروس کرونا امکان “اصلاح امور” برای جوامع فراموش شده را فراهم می کند


خبر دو کاندید مثر برای واکسن ویروس کرونا باعث جلب توجه یک س keyال اساسی می شود که از روزهای ابتدایی همه گیری بروز می کند: چه کسی ابتدا به واکسن دسترسی پیدا می کند؟

دکتر اوچه بلک استاک ، مدیرعامل Advancing Health Equity گفت: “واقعاً باید تلاش عمدی برای دستیابی به جوامعی که بیشتر به آنها نیاز دارند ، وجود داشته باشد.” “از آنجا که ما نمی خواهیم این اختلافات در تلاش برای توزیع واکسن افزایش یابد.”

روند انتشار واکسن در حال حاضر یک معضل بود. واکسن Pfizer باید در دمای بسیار سرد نگهداری شود و نگرانی در مورد بسته بندی مناسب و فریزرهای لازم برای تحویل و ذخیره آن افزایش یابد. دستیابی به واکسن ها برای جمعیت های بیشتر نیاز به روند توزیع را دشوارتر می کند.

بلک استوک ، همکار پزشکی در یاهو نیوز ، گفت که توزیع واکسن “واقعاً زمان آن رسیده است که ما مسائل را برطرف کنیم.”

وی گفت: مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در حال بررسی شاخص آسیب پذیری اجتماعی برای کمک به اولویت بندی دسترسی به واکسن ها هستند. نیویورک تایمز گزارش می دهد که کمیته ای از متخصصان ، کمیته مشورتی در روش های ایمن سازی ، بسیار متکی به طرح عدالت پیشنهادی آکادمی ملی علوم است که 10 درصد کل واکسن را در اختیار افراد جدی قرار می دهد. ضربه جامعه.

“[The social vulnerability index] این منطقه از عوامل مختلفی تشکیل شده است ، از وضعیت اقتصادی-اجتماعی یک منطقه ، گرفته تا مسکن ، همچنین با استفاده از نژاد و قومیت. ” “این اساساً شاخصی است که تعیین می کند جامعه چقدر آسیب پذیر است. می تواند در این بیماری همه گیر مورد استفاده قرار گیرد ، اما همچنین برای موارد مختلف مربوط به عدم امنیت غذایی ، ناامنی مسکن استفاده می شود. در این حالت ، از آن برای هدف قرار دادن جوامعی که بیشتر درگیر ویروس هستند استفاده خواهد شد. “

حتما بخوانید:
اکسیژن مایع O2 Liquid - سپهر گاز کاویان
تکنسین آزمایشگاه نمونه های خون را برای مطالعه واکسیناسیون COVID-19 در مراکز تحقیقاتی آمریکا در هالیوود ، فلوریدا در 13 آگوست 2020 مرتب می کند (عکس از CHANDAN KANAN / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)
یک تکنسین آزمایشگاهی نمونه های خون را برای یک مطالعه واکسیناسیون ویروس کرونا در ماه آگوست در مراکز تحقیقاتی آمریکا در هالیوود ، فلوریدا مرتب کرد. (چندان خانا / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

چارچوب پیشنهادی آکادمی ملی برای توزیع عادلانه واکسن ها شامل چهار مرحله توزیع است: کارکنان بهداشتی با خطر بالا و اولین پاسخ دهندگان در گروه اول. افراد با شرایط قبلی جدی و بزرگسالان مسن در مراکز شلوغ (یعنی خانه های سالمندان) از گروه دوم. کلیه کارگران اصلی ، هرکدام با شرایط قبلی ، کلیه بزرگسالان و زندانیان گروه سوم. و بزرگسالان و کودکان از گروه چهارم.

اما حتی فقط یکی از چهار گروه فازی موجود در این چارچوب پیشنهادی متشکل از میلیون ها آمریکایی است. با چنین مقدار محدودی از دوز واکسن در ابتدای موجود ، کدام گروه می تواند به قسمت جلویی خط برود؟

آکادمی ملی همچنین “ضرورت اخلاقی” را متذکر شد که هر طرح توزیع واکسن نابرابری های عمده بهداشتی را ریشه در نژادپرستی سیستماتیک و تفکیک در مسکن دارد ، که منجر به بار بالاتر COVID-19 در جوامع رنگی شده است. سیاه پوستان و اسپانیایی ها به احتمال زیاد در خانه های پرجمعیت زندگی می کنند ، در مشاغل عمومی عمومی کار می کنند و درصد بیشتری از شرایط موجود را دارند که آنها را در معرض افزایش خطر عفونت ویروس کرونا و عوارض جدی سلامتی قرار می دهد. بر اساس CDC ، بروز ویروس کرونا در میان سیاه پوستان و آمریکایی ها بیش از دو و نیم برابر سفیدپوستان آمریکایی است و سیاه پوستان و اسپانیایی ها بیش از چهار و نیم برابر بیشتر در بیمارستان بستری هستند.

در 23 آوریل 2020 ، متخصصان مراقبت های بهداشتی در یک سایت آزمایش سیار COVID-19 در محله گلدزبورو در سنفورد ، فلوریدا دیده شدند.  مقامات محلی بهداشت در شش جامعه سیاه پوستان تاریخی در شهرستان سمینول آزمایشات رایگان را برای کمک به ساکنین ارائه می دهند که نه تنها در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر نیستند ، بلکه قادر به رانندگی در یک کلینیک بهداشتی نیستند و یا توانایی پرداخت بیمه درمانی ندارند. .  (عکس: پل هنسی / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)
کارگران بهداشت در آوریل در یک سایت آزمایش سیار برای COVID-19 در سانفورد ، فلوریدا مشاهده شدند. (پل هنسی / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

این اختلافات قبلاً در انتشار آزمایشات COVID-19 پدید آمده است. مراکز آزمون به احتمال زیاد در محله های سفید سفید واقع شده اند ، در حالی که مناطقی که در محله های سیاه پوستان واقع شده اند اغلب کمبود نیرو دارند و یا فاقد منابع حیاتی هستند. و در ابتدای شیوع همه گیری ، یک تجزیه و تحلیل نشان داد که پزشکان در صورت داشتن علائم مربوط به ویروس کرونا ، احتمال دارد آفریقایی آمریکایی ها را برای آزمایش COVID-19 ارجاع دهند.

حتما بخوانید:
هرچه کف پیستون ضخیم تر باشد

مراحل توزیع واکسن پیشنهاد شده توسط آکادمی ملی مستقیماً به این نابرابری های نژادی پاسخ نمی دهد ، اما این گروه می گوید که آنها این کار را غیرمستقیم انجام می دهند ، زیرا سیاه پوستان و اسپانیایی های آمریکایی به شدت در مناطق کلیدی و گروه های از قبل موجود حضور دارند.

اما اگرچه CDC می تواند توصیه هایی را ارائه دهد ، اما در نهایت این ایالت و دولت های محلی تصمیم می گیرند که چه کسی ابتدا به واکسن دسترسی پیدا کند. با این حال ، برای عادلانه بودن روند ، بودجه فدرال بسیار مهم خواهد بود.

بلكستوك گفت: “آنچه ما متوجه آن نیستیم این است كه ایالت و دولت محلی در واقع عناصر اصلی در اطمینان از موفقیت این توزیع هستند.” “بنابراین اگر آنها بودجه لازم برای این فرآیند را نداشته باشند ، موفقیت آمیز نخواهد بود.”

وی افزود که تلاش ها و بودجه باید نه تنها به مسائل لجستیکی ، بلکه همچنین برای تعامل با جوامع رنگارنگ که با سابقه طولانی بهره برداری و سو abuse استفاده از نژادپرستی در مرکز بهداشت آمریکا روبرو شده اند ، اختصاص یابد. مطالعه یاهو نیوز / YouGov در ماه اکتبر نشان داد که تنها 27 درصد از سیاه پوستان آمریکایی قصد دارند واکسن را در صورت و در صورت واکسن دریافت کنند.

بلكستوك گفت: “بخش قابل توجهی از بودجه واقعاً به پیام ها ، كارزارها ، اطلاع رسانی در مورد واكسن اختصاص می یابد.” “حتی اگر نوآور باشید ، مانند استفاده از رسانه های اجتماعی یا حتی استفاده از افراد مشهور برای ارتقا importance اهمیت دریافت واکسن … بنابراین وقتی واکسن ایمن و موثری تحویل داده می شود ، اعضای جامعه آماده استفاده از آن هستند. “

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma