[ad_1]

واشنگتن – سویه جدید ویروس کرونا ، معروف به B.1.526 ، پس از ظهور در فوریه در بخشی از منهتن فوقانی معروف به ارتفاعات واشنگتن ، در نیویورک به سرعت در حال گسترش است.

دکتر اریک توپول با اشاره به افزایش توانایی سویه در فرار از سلاح های ضد ویروسی بدن ، از جمله واکسن ها ، به یاهو نیوز گفت: “من نگران فرار ایمنی او نیستم.” واکسن ها به طور گسترده ای در برابر ویروس کرونا موثر هستند ، از جمله B.1.526 ، اما ظهور انواع جدید نیاز به هوشیاری مداوم توسط ویروس شناسان دارد.

هدف نهایی یک واکسن ویروس کرونا است که می تواند همه و همه نسخه های بیماری زا را بدنام کند.

ورود نسخه جدید دقیقاً یک سال پس از آغاز گزارش گزارشات ویروس کرونا توسط نیویورک صورت گرفت. این شهر به کانون مبارزه کشور با بیماری همه گیر تبدیل شده است و به تازگی شروع به ظهور از ماهها زندگی در نتیجه می کند. رستوران ها از ماه فوریه فقط مجاز به شرکت در شام هستند.

بیل دو بلازیو ، شهردار نیویورک ، روز سه شنبه حتی در حالی که هشدار داد مردم نباید “نیروهای اسطوره ای” را به انواع جدید ویروس کرونا نسبت دهند ، گفت: “در اینجا عامل X است.” مقامات بهداشت عمومی معتقدند که پوشش مناسب صورت و محرومیت اجتماعی در جلوگیری از انتقال موثر است.

دکتر جی وارما ، مشاور شهردار در مورد بیماری همه گیر گفت: “تفاوتی ندارد که ما در نیویورک به افراد نیاز داشته باشیم.” برای تأکید ، او پوشش صورت خود را بلند کرد: یک ماسک پارچه ای بنفش و یک ماسک جراحی معمولی در زیر آن. اکنون مقامات بهداشت عمومی معتقدند که استتار مضاعف باید یک امر عادی باشد.

دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، طی جلسه توجیهی توسط گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید ، در مورد گزینه جدید ابراز نگرانی کرد. ایمونولوژیست متولد بروکلین گفت که سویه “اکنون در حال افزایش است” و توسط دولت بایدن بسیار جدی گرفته می شود.

دکتر آنتونی فاوسی.  (پاتریک سمنسکی / پول از طریق AP)

دکتر آنتونی فاوسی. (پاتریک سمنسکی / پول از طریق AP)

همانطور که ورود نسخه جدید نشان می دهد ، همه گیری همه چیز به پایان رسیده است. اکنون حدود نیمی از سویه های ویروس کرونا در ایالات متحده در حال شیوع است. پوپلار ، متولد کوئینز ، گفت که “بسیار نگران کننده تر” از B.1.526 ، B.1.1.7 است که به عنوان نسخه انگلیسی شناخته می شود ، زیرا بسیار قابل حمل تر از سایر گونه ها است.

نوع نیویورک به دلیل جهشی معروف به E484K مشکل ساز است ، که به گفته محققان به آن اجازه می دهد از پادتن جلوگیری کند و احتمال آلودگی انسان را بیشتر می کند.

هنوز هم به نظر می رسد که واکسن ها به طور گسترده ای در برابر نوع جدید موثر هستند. اندرو رید ، میکروبیولوژیست پن به نیویورک تایمز ، گفت که نسخه نیویورک “کمتر از واکسن کنترل می شود ، اما به ترتیب کمتری نیست که باعث وحشت من شود.”

سخنگوی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در نامه ای به یاهو نیوز گفت که فشار در نیویورک “نوع علاقه” است ، اما “انتظار می رود شیوع کلی این نوع در ایالات متحده باشد کمتر از٪ “

در شهری که بیش از 29000 نفر در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند ، هر نوع ویروس جدید یک پیشرفت ناخواسته است ، به ویژه به دلیل اینکه نیویورکی ها می خواهند در ماه های گرم شهر را دوباره به دست آورند.

سخنگوی ایالات متحده ، آدریانو ایسپایلات روز سه شنبه در جریان جلسه توجیهی با خبرنگاران گفت: “این زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم گشوده شویم.” همانطور که CDC هشدار داد ، باز شدن همزمان با افزایش جنبش ویروس کرونا می تواند در نهایت همه گیری را طولانی کند.

مردم در 9 فوریه 2021 در نیویورک برای واکسن COVID-19 در مقابل کلینیک وزارت بهداشت نیویورک صف کشیدند.  (مری آلتافر / AP)

مردم در صف دریافت واکسن COVID-19 در مقابل کلینیک وزارت بهداشت نیویورک در 9 فوریه (مری آلتافر / AP)

دکتر روشل والنسکی ، مدیر CDC ، روز چهارشنبه هشدار داد: “خستگی برنده است.”

اسپانیا روز سه شنبه گفت که طبق گفته دکتر دیوید هو ویروس شناس دانشگاه کلمبیا ، که نسخه جدید را ردیابی می کند ، 26 درصد از موارد ویروس کرونا در هفته گذشته شناسایی شده است B.1.526. در کل ماه فوریه ، 12 درصد موارد را تشکیل می داد.

اسپیلات به خبرنگاران گفت: “واقعاً سراسر شهر است.” هو بعداً این گفته را اصلاح کرد و به یاهو نیوز گفت که نسخه نیویورک در واقع فراتر از مرزهای این پنج منطقه افتاده و اکنون “در امتداد ساحل شرقی به بسیاری از مناطق دیگر ، از جمله شیکاگو ، وایومینگ و اورگان” گسترش می یابد. چندین کشور دیگر نیز “

تراکم نیویورک به ویژه چالش برانگیز است ، زیرا ویروس کرونا به راحتی در مجاورت گسترش می یابد. چالش دیگر جمعیت شناسی پیچیده ای است که مسئولان بهداشت عمومی نیاز به تسلط بر تفاوت های فرهنگی و زبانی دارند.

به عنوان مثال ، منطقه اسپانیا یک جامعه پر رونق است که در آن بازماندگان هولوکاست ، مهاجران از جمهوری دومنیکن و پیوندها از غرب میانه می توانند خود را در همان آسانسور ببینند. بسیاری از کارگران مهم و همچنین انواع خانوارهای دارای نسل های زیادی وجود دارد که ویروس در آنها بسیار گسترش می یابد.

نماینده کنگره ، آدریانو ایسپایلات (D-NY) با ماسک صورت در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در تالار شهر نیویورک در ژانویه سخنرانی کرد.  (تصاویر RON Adar / SOPA از طریق سیم ZUMA)

نماینده آدریانو ایسپایلات ، DN.Y. ، در ژانویه در تالار شهر منهتن سخنرانی کرد. (تصاویر RON Adar / SOPA از طریق سیم ZUMA)

ایسپیلات گفت که وی به دولت بایدن نامه نگاری کرده و در واکسیناسیون جمعیت کمک کرده است. وی گفت كه می خواهد پزشكان محلی كه با ساكنان ارتباط برقرار كرده اند اختیار تجویز واكسن را داشته باشند. وی همچنین از کاخ سفید خواست “مقدار قابل توجهی” از کوکتل آنتی بادی ساخته شده توسط Regeneron برای درمان بیماران سخت بیمار تحت گزینه B.1.526 تهیه کند.

از صبح روز پنجشنبه وضعیت درخواست اسپایلات مشخص نبود.

در حال حاضر ، ساکنان واشنگتن هایتز می توانند در زره پوش فورت واشنگتن واکسینه شوند. اسپیلات روز سه شنبه گفت: “مهم است که افراد فوراً واکسینه شوند.”

شورای شهر مارک لوین ، نماینده منهتن علیا ، تعجب کرد که چرا با ظهور گزینه جدید ، این شهر محدودیت ها را برطرف می کند.

وی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: “بازگشایی هنوز کاملاً ایمن نیست.”

هم او و هم اسپایلات از از سرگیری سینماها انتقاد کردند و این یک اقدام کاملاً اشتباه بود. لوین فکر کرد که با توجه به شرایط نامطمئن ، “درست نگه داشتن اوضاع” درست است.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir