[ad_1]

وقتی آرون کالینز به گفتگو نشست ، او به سادگی با نصب ماسک های با کیفیت از مأموران نصب مهد کودک خود می آمد. وی گفت که آنها در ابتدا تردید داشتند ، اما آنها را متقاعد کرد که این روش خوبی برای فروش به والدینی است که نگران ویروس کرونا هستند.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. من به دنبال روش هایی برای گسترش انجیل KF94 هستم ، گویا من جانی اپلسی هستم که ماسک های صورت خود را دارد ، “وی با اشاره به نوعی ماسک ساخت کره جنوبی گفت:

کالینز یک مهندس مکانیک در یک شرکت فناوری است – شغلی که مربوط به ماسک نیست. اما همچنین جایگاهی را اشغال می کند که دولت و صنعت هنوز نتوانسته اند آن را پر کنند. از ماه آگوست ، “دانشمند غیرنظامی” که خود توصیف شده است ، تلاش کرده است آمریکایی ها پیدا کردن ماسک های صورت با کیفیت بالا را برای محافظت از آنها و دیگران در برابر COVID-19 بدون دریافت تجهیزات از کارگران پزشکی خط اول ، آسان کند.

برای این کار ، کالینز آزمایشگاه آئروسل را در حمام خود راه اندازی کرد و شروع به اشتراک گذاری نتایج با مشترکان YouTube خود کرد. برخی از فیلم های او نشان می دهد که هنگام آزمایش شماره روی یک تکه کاغذ کنار سینک ظرفشویی ، ماسک های آویزان برای آزمایش تجهیزات دارد. در دیگران ، او آنچه را که درباره ماسک های مختلف آموخته و کدام یک را ترجیح می دهد ، خسته می کند. همچنین این علم در مورد چگونگی عملکرد ماسک ها و نحوه استفاده موثر از آنها مsثر است.

در زیر فیلم ها پیوندهایی وجود دارد که مردم می توانند ماسک های پیشنهادی کالینز را خریداری کنند. کالینز گفت که او از این فروش پول دریافت نمی کند و به هیچ وجه از فیلم های خود درآمد کسب نکرده است – و برنامه ای برای انجام این کار در آینده ندارد. در حال حاضر تقریباً 800 مشترک در کانال خود دارد.

Screengrab از طریق ویدیوی یاهو نیوز
Screengrab از طریق ویدیوی یاهو نیوز

وی گفت: “فقط تا آنجا كه می توانم ماسك خوب پیدا خواهم كرد و سپس همه اینها را منتشر خواهم كرد.” “و سپس مردم می توانند بفهمند که چه کسی را دوست دارند و موجودی موجود و قیمت آن چیست.”

مجبور کردن بسیاری از آمریکایی ها به استفاده از هر نوع ماسک نبرد سختی بود. هفته ها در ابتدای همه گیری ، مقامات بهداشت عمومی ایالات متحده گفتند که ماسک های با کیفیت ترین ، مانند ماسک های جراحی و N95 ، باید برای متخصصان مراقبت های بهداشتی اختصاص یابد ، در حالی که اصرار دارند ماسک های پارچه ای خانگی کمک زیادی نمی کند. برای شیوع ویروس کرونا.

در اوایل آوریل ، CDC سرانجام روند خود را تغییر داد و به آمریکایی ها توصیه كرد كه در ملا public عام از پارچه های جلویی استفاده كنند. در همین حین ماسک ها چریک شدند. رئیس جمهور دونالد ترامپ ، مجری فاکس نیوز ، لورا اینگراهام را به دلیل پوشیدن ماسک در یکی از تجمعات مبارزات انتخاباتی خود در اواخر ماه اکتبر مسخره کرد و نظرسنجی ها نشان می دهد که در استفاده از ماسک هنوز یک تقسیم حزب وجود دارد.

در بحث سیاسی ، یک بحث علمی درباره اینکه ماسکهای مردم – خارج از مراکز بهداشتی درمانی – باید از بین برود ، از بین رفت.

اینجا جایی است که کالینز وارد شد. او پایان نامه کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه Twin دانشگاه مینه سوتا در مورد علم آئروسل – ذرات کوچک مانند دود یا برخی ویروس ها که می توانند برای مدت طولانی در هوا آویزان شوند و دور از منبع خود هستند ، نوشته است. وی پس از فارغ التحصیلی سالها به ساخت ابزارهایی برای شمارش و توصیف این ذرات پرداخت.

وی همچنین در مورد سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) ، ویروس کرونا که در سال 2003 در آسیا ظاهر شد و بیش از 750 نفر را به کام مرگ کشاند ، مطالعه کرد. بنابراین هنگامی که COVID-19 در اوایل سال جاری در سراسر جهان شروع به انتشار کرد ، کالینز شک داشت که می تواند از طریق آئروسل ها نیز گسترش یابد. اگر این چنین بود ، ماسک ها یک مزیت آشکار را به همراه می آوردند.

با شروع تشویق مقامات بهداشتی ایالات متحده برای استفاده از ماسک های پارچه ای ، وی امیدوار است که عموم مردم ماسک های بهتری مانند N95 را که توسط پزشکان و پرستاران استفاده می شود ، استفاده کنند ، اما این موارد کمبود دارند. به زودی مشخص شد که N95s به طور گسترده در دسترس عموم نخواهد بود. کالینز به یاد می آورد: “بنابراین ، تا جولای یا آگوست ، من مثل این بودم که” اوه ، ما در مشکل هستیم “. “اول ، نیمی از کشور معتقد نیست که ماسک کاری انجام می دهد. و بدیهی است که هیچ افزایشی در N95 وجود ندارد. “

در حالی که شیوع جهانی بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در 20 نوامبر سال 2020 در نیویورک ، نیویورک ادامه دارد ، زنی هنگام پوشیدن سگ خود ماسک صورت می زند (ادواردو مونوز / رویترز)
یک زن در حالی که سگ خود را پوشیده از ماسک محافظتی استفاده می کند در حالی که بیماری همه گیر ویروس کرونا ادامه دارد. (ادواردو مونوز / رویترز)

در ایالات متحده ، دو نوع ماسک یکبار مصرف در مراکز بهداشتی درمانی استفاده می شود. ماسک های جراحی ماسک های یکبار مصرف هستند که توسط سازمان غذا و دارو تنظیم می شوند. آنها محافظت زیادی در برابر ذرات معلق در هوا ندارند. ماسک های N95 – که رسماً “تنفس کننده” نامیده می شوند – یک مهر و موم محکم بر روی صورت ایجاد می کنند و حداقل 95٪ از بیشتر ذرات معلق در هوا را فیلتر می کنند. آنها توسط انستیتوی ملی ایمنی و بهداشت شغلی یا NIOSH ، که بخشی از CDC است ، مورد آزمایش و تأیید قرار گرفته اند.

NIOSH انواع دیگر تنفس مانند N99 و P100 را نیز تأیید می کند که حتی از سطح محافظت بالاتری نسبت به N95 برخوردار هستند. ران شفر ، دانشمندی که بیش از 15 سال در ماسک های آزمایش NIOSH و سایر تجهیزات محافظت شخصی گذرانده است ، گفت: “در زمان های عادی و غیر همه گیر ، توسط پسر یا دختری در یک کارخانه ریخته گری فولاد یا کارخانه پودر استفاده می شود.”

ایالات متحده استاندارد ماسکی ندارد که کوچکتر از N95 باشد ، اما بیش از ماسک جراحی یا پارچه ای است ، چیزی که به طور گسترده در دسترس باشد و ذرات ریز را فیلتر کند اما نیازی به مطابقت با استانداردهای بالای پزشکی یا صنعتی N95 ندارد.

به عبارت دیگر ، هیچ دستگاه تنفسی برای انسان وجود ندارد. این جایی است که کالینز وارد کار خود می شود ، و تلاش می کند بهترین ماسکی را که به راحتی برای خرید موجود است شناسایی کند.

آنچه کالینز بر آن تمرکز دارد KF94 و KN95 ساخت کشور چین است. هر کشور استانداردهای مختلفی برای ماسک های تنفسی دارد ، بنابراین بر خلاف N95 ، آنها دارای استاندارد های آمریکایی نیستند. اما برخلاف بوم و ماسک های جراحی ، آنها بر روی صورت کاربر مهر و موم شده اند و برای فیلتر کردن ذرات کوچک آئروسل طراحی شده اند. همچنین در ایالات متحده به طور فزاینده ای در دسترس هستند

کالینز گفت: “این ماده بین ماسک جراحی و N95 واقع شده است.” “که دوست دارم آن را صدا کنم و نمی دانم این بهترین عبارت است ،” ماسک عمومی “یا” ماسک تنفسی عمومی “.”

کالینز گفت که این ماسکها از تجربیات آسیا با SARS و ویروس کرونا دیگر به نام سندرم تنفسی خاورمیانه یا MERS حاصل شده اند.

در حالی که چین و کره جنوبی تحت تأثیر این اپیدمی ها قرار گرفته اند ، ایالات متحده تا حد زیادی تحت تأثیر قرار نگرفته است. و از آنجا که N95 ها تا امسال به راحتی در دسترس بودند ، با وجود مفید بودن بالقوه آنها در فصل آتش سوزی جنگل ، تقاضای ماسک محافظ به طور گسترده در دسترس نیست تا این خلا را پر کند.

ماسک های مختلف N95 در آزمایشگاه 3M در 4 مارس 2020 (Nicholas Pfossi / Reuters)
ماسک های مختلف N95 در آزمایشگاه 3M در 4 مارس 2020 (Nicholas Pfossi / Reuters)

کالینز تصمیم گرفت شروع به آزمایش ماسک کند زیرا متوجه شد ، به خصوص با ماسک KN95 ، تشخیص قانونی بودن چیزی که می خرید سخت است. وقتی NIOSH امسال آزمایش KN95 های چینی را شروع کرد ، تفاوت های زیادی بین مارک های مختلف ماسک که باید همان استاندارد را داشته باشند – و حتی بین نمونه های مختلف از همان مارک – پیدا کرد. در ماه مه ، CDC مجوز اضطراری را از چندین مارک ماسک KN95 چینی پس گرفت زیرا آنها حداقل 95٪ از ذرات کوچک را طبق وعده فیلتر نمی کردند.

استانداردهای NIOSH ، مانند N95 ، شامل کنترل کیفیت برای اطمینان از سازگاری است. شفر گفت: “برای برخی دیگر از استانداردها ، این خیلی سخت نیست.”

خوشبختانه کالینز از قبل تمام تجهیزات مورد نیاز برای آزمایش ماسک های صورت را در زیرزمین خود داشت. تنظیم آن پیچیده به نظر می رسد ، اما ایده اصلی ساده است. دستگاهی به نام مولد آئروسل با استفاده از نمک و آب ذرات کوچکی را ساطع می کند. (کالینز آزمایش ها را در دستشویی خود انجام می دهد زیرا آنقدر کوچک است که می تواند به سرعت با ذرات زیادی پر شود.) دستگاه دوم ، به نام شمارنده ذرات میعانات ، تعداد ذرات موجود در اتاق را می شمارد. سپس تعداد کالاهای موجود در ماسک را که کالینز پوشیده است ، بشمارید که از طریق یک لوله پلاستیکی به دستگاه شمارنده ذرات میعانات متصل شده و به دستگاه اجازه می دهد تا از داخل ماسک هوا بگیرد.

کالینز با مقایسه تعداد ذرات داخل ماسک از تعداد ذرات خارج از ماسک ، می تواند محاسبه کند که ماسک در فیلتر کردن ذرات چقدر خوب است.

کالینز گفت که از زمان شروع آزمایش در ماه جولای ، متوجه تعدادی ماسک شده است. وی گفت ، بسیاری از این آزمایشات هرگز به کانال YouTube او راه پیدا نکردند ، زیرا می خواست به جای اثبات اینکه ماسک های خوبی پیدا می کند ، به مردم بگویید از کجا می توانند ماسک خوب پیدا کنند. اما یک ماسک KN95 که وی آزمایش کرده است ، فقط در حدود 67.4٪ راندمان فیلتراسیون داشته که بسیار کمتر از 95٪ تخمین زده شده است.

کالینز پس از آزمایش ماسک در این ویدئو گفت: “آمازون یا EBay KN95 تصادفی خریداری نکنید.”

کالینز کاملاً با ماسکهای KN95 مخالف نیست. او اخیراً ویدئویی منتشر کرده است که شامل بهترین پیشنهادات وی برای KN95 است. اما او گفت ماسک های KF94 کره جنوبی که آزمایش کرده است کیفیت بسیار پایدارتری را نشان می دهند. این یکی از دلایلی است که بهترین توصیه های او همه KF94 است.

کالینز در حال آزمایش ماسک بر روی آمازون KN95 است.  (screengrab از طریق آرون کالینز / یوتیوب)
کالینز در حال آزمایش ماسک بر روی آمازون KN95 است. (screengrab از طریق آرون کالینز / یوتیوب)

کالینز به یاهو نیوز گفت: “هر ماسک KF94 که آزمایش کرده ام و از کره جنوبی خارج شده قانونی است ، که برای من شگفت آور است.” “و آنها از 95٪ جلوگیری نمی کنند. منظورم این است که این ماسک هایی که بررسی می کنم 99٪ به علاوه کارایی فیلتر هستند. “

بسیاری از KF94 های پیشنهادی وی از Be Healthy وارد شده است ، فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کره ای مستقر در نیوجرسی که ماسک نیز در وب سایت خود می فروشد. برخی دیگر از خرده فروشان آنلاین تخصصی مانند Bona Fide Masks تهیه می شوند. اما کالینز گفت که تحت تأثیر ماسک های KN95 که در فروشگاه های بزرگ جعبه استفاده می شود ، تحت تأثیر قرار گرفته است.

در مورد ماسک های محافظتی مانند KN95s و KF94s ، کالینز همچنین توصیه نمی کند آزمایش های رایج در خانه انجام شود ، از جمله اینکه آیا خون از طریق ماسک نشت می کند ، آیا می توانید هنگام استفاده از ماسک شعله ای بسوزانید یا بو می کنید. وی گفت ، بسیاری از ماسک های بد این آزمایشات را پشت سر می گذارند ، در حالی که بسیاری از آنها قانونی نیستند.

کالینز گفت که او اخیراً 1000 KF94 را خریداری کرده است ، که قصد دارد آن را به عنوان بخشی از ماموریت خود برای توزیع ماسک ها به فروشگاه های مواد غذایی محلی اهدا کند.

گرچه او KF94 را توصیه می کند ، اما کالینز سریع می گوید که ماسک صورت پارچه ای بهتر از هیچ است. یک ماسک پارچه ای که وی در کانال YouTube خود آزمایش می کند ، حدود 52.6٪ از ذرات ریز را فیلتر می کند.

در مورد کالینز و همسرش ، آنها دو مارک مورد علاقه KF94 دارند که معمولاً هنگام خروج از خانه از آن استفاده می کنند: BOTN که به گفته کالینز برای افراد مسن بسیار مناسب است و Bluna Facefit که کمی کمتر کار می کند. به عنوان نشانه ای از اشاره ، آنها تقریباً همیشه نسخه های سیاه را از نسخه های سفید بالینی انتخاب می کنند.

کالینز برای KF94 LG Airwasher Basic ، Bon Blue 3D و Dr. پوری ، که حتی توسط NIOSH آزمایش شده است. برای KN95 ، او Powecom و Arun را توصیه می کند.

ماسک های مختلف در چهره های مختلف بهتر قرار می گیرند و تناسب تفاوت زیادی در عملکرد ماسک ایجاد می کند. بنابراین کالینز توصیه می کند یک ماسک را امتحان کنید تا ببینید قبل از ذخیره سازی چگونه به نظر می رسد.

کالینز در مصاحبه اخیر خود با زوم گفت که او و همسرش ممکن است مورد علاقه جدیدی پیدا کرده باشند ، چیزی که او “آینده ماسک های صورت” می نامد. او KF94 را برداشت ، که با یک الگوی گل برجسته چاپ شده بود و آن را بیشتر شبیه به یک قطعه ابریشم روبرو می کرد تا بخشی از تجهیزات محافظت شخصی. او قصد دارد آن را در یک ویدیوی آینده ارائه دهد.

کالینز گفت: “همه آنچه با ماسک های صورت پارچه ای می بینیم ، درست است؟” “مردم طرح های عالی می خواهند. مردم چیز راحتی می خواهند. اما تصور کنید که این را می گیرید و از محافظت همراه آن برخوردار هستید. “

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir