[ad_1]

از روز زن

گاهی اوقات آن قافیه قدیمی “شب بخیر ، راحت بخواب ، اجازه ندهید ساس ها گاز بگیرند” روی بینی خیلی کم است. به هر حال ، ساس ها فقط یک قافیه کنایتی نیستند که از گفته های کودکان گفته می شود: آنها آفات واقعی هستند که شما می توانید به طرز وحشتناکی با آنها روبرو شوید و از شر آنها خلاص شوید! با توجه به اینکه شیوع ساس بسیار رایج است ، فرصت های زیادی برای شایعات ، افسانه ها و باورهای غلط بی نظیر در مورد ایجاد مزاحمت برای آفات خانگی وجود دارد که می تواند دانستن دقیق نحوه تشخیص آنها و مهمتر از همه ، خلاص شدن از شر آنها را برای هر کسی دشوار کند. .

روز زن از متخصصان می خواهد واقعیت ها را از داستان متمایز کنند و همه چیزهایی را که شما هرگز در مورد ساس ها نمی دانید ، از جمله نحوه یافتن ساس ها ، هنگام فعال بودن ساس ها ، و اینکه اگر متوجه می شوید در خانه خود حمله ساس انجام می دهید ، چه باید بکنید.

اگر فکر می کنید با مشکل ساس روبرو هستید ، مرحله اول ساده است: وحشت نکنید. بسیار مهم است که بلافاصله با یک متخصص تخریب تماس بگیرید ، خصوصاً از آنجا که ساس ها می توانند خیلی سریع تخم بگذارند ، که این مسئله حتی باعث تشدید مشکل می شود.

حقایق زیر در مورد ساس تختخواب امیدوارم در صورت مواجهه با آفات به شما کمک کند تا احساس آمادگی بیشتری داشته باشید. در صورت گاز گرفتن ساس ها خواب راحت غیرممکن است ، بنابراین اگر می خواهید برای آنچه در بسیاری از شهرهای بزرگ اجتناب ناپذیر است آماده باشید ، ادامه مطلب را بخوانید تا هر آنچه را که باید درباره ساس ها بدانید بدانید.

1. اصطلاح “ساس” اصطلاح غلطی است.

نام لاتین ساس ها است Cimex lectularius ، که به معنی “ساس تختخواب” است. اما اجازه ندهید این شما را فریب دهد – موجودات آزار دهنده را می توان در همه جا یافت. جان فرمن ، رئیس شرکت کنترل آفات Boot-A-Pest ، مستقر در نیویورک ، گفت: “ساس ها می خواهند شب ها از شما تغذیه کنند ، بنابراین آنها اغلب در رختخواب شما یافت می شوند.” “اما من همیشه می گویم که تخت 70 درصد آلوده است و بقیه اتاق 30 درصد باقیمانده است. آنها می توانند در سراسر آپارتمان شما باشند – روی نیمکت ، پشت قاب عکس ها یا در شکاف های آستانه.”

2. ساس ها تبعیض قائل نیستند.

سوزان جونز ، دانشیار حشره شناسی در دانشگاه ایالتی اوهایو ، در روز زن گفت: “یک لکه ناخواسته مربوط به ساس وجود دارد.” “هر کسی می تواند آنها را بدست آورد. آنها مربوط به خانوار بد یا سطح معینی از فقر یا موارد مشابه آن نیستند.”

بنابراین اگر آنها را دارید – یا کسی را که آنها را می شناسید – به یاد داشته باشید که هیچ ارتباطی با عادات بهداشت شخصی ندارد. جف آیزنبرگ ، بنیانگذار Pest Away Exterminating ، برای روز زن گفت: “هر زنی که به من مراجعه می کند به من می گوید که هر چند وقت شستشو می کنند ، تمیز هستند ، مانیکور می کنند – مهم نیست.”

عکس: گتی ایماژ
عکس: گتی ایماژ

3. نشان داده شده است که ساسها بیماریهای مضر را منتقل می کنند.

برخلاف بسیاری از آفات و حشرات دیگر ، تحقیقات هنوز ثابت نکرده است که ساس های تختی مضرتر از دادن هبی جیب به شما هستند. اما این بدان معنا نیست که مردم مجبورند آنها را حذف کنند ، زیرا این مسئله چندان مهمی نیست. و جونز فکر می کند این مطالعه “ناقص و قانع کننده نیست”. و آیزنبرگ اصرار دارد که آنها خطری برای سلامت روان دارند. جونز توضیح می دهد: “افراد می توانند آنقدر وسواس در مورد ساس پیدا کنند که هفته ها نخوابند.” “آنها دلشان برای کار تنگ شده ، ساعتها در این زمینه گوگل می گذرانند. من آن را ساس پارانویا می نامم.”

همچنین مشخص شده است که ساس ها علائم آلرژی و آسم را در افرادی که قبلاً از آنها رنج می برند ، بدتر می کند.

4. هیچ نیش ساس دو نفر به یک شکل نیست.

دشوار است که متوجه نیش مشکوک شده و بلافاصله با دکتر گوگل برای تشخیص فوری مشورت نکنید. اما فقط به این دلیل که یک وب سایت به شما می گوید که نیش ساس به روشی خاص به نظر می رسد ، به این معنی نیست که گزش شما از این الگو پیروی می کند. به گفته جونز ، گزش اغلب در گروه های سه نفره یا الگوی “1-2-3 – صبحانه ، ناهار ، شام” اتفاق می افتد ، اما بسیاری از افراد – طبق گفته Furman – حدود 30 درصد – به گزش ها اصلاً پاسخ نمی دهند. و دیگران ممکن است یک لقمه پراکنده داشته باشند.

عکس: گتی ایماژ
عکس: گتی ایماژ

5- ساس ها واقعاً شبانه نیستند.

اگرچه این آفت ها دوست دارند قبل از طلوع صبح بیرون بیایند ، اما فکر نکنید که می توانید تمام شب منتظر بمانید تا آنها را زیر و رو کنید. “ساس یک فرصت طلب است و در حالی که زمان اوج تغذیه آنها بین 2 صبح تا 5 صبح است ، اگر شب کار کنید ، آنها اراده Furman می گوید بیرون برو و با تو غذا بخور. “و جونز توضیح می دهد که آنها به دمای بدن فرد و حتی بیشتر به دی اکسید کربن که بازدم می کنیم جذب می شوند.

6. حتی اگر نمی توانید آنها را ببینید ، می توانید آنها را داشته باشید.

اگرچه گزش های خارش دار ممکن است نشان دهنده مشکل ساس باشد ، اما برای اثبات آن نیاز به بررسی کامل است.

فورمن ، كه حداقل یك ساعت به بازرسی علائم ساس احتیاج داشت ، گفت: “اگر به عفونت سطح پایینی مبتلا باشید ، بیشتر افراد علائم را از دست می دهند. شما واقعاً باید با یك متخصص تماس بگیرید تا وقت بگذارد و شواهد را پیدا كند.” مواردی که می توان جستجو کرد شامل “فلفل زدن” است که تکه های مدفوع سیاه است که معمولاً در درزهای تشک یا روی فنر جعبه ای تعبیه شده و همچنین پوست حشرات (ساس های نارس قبل از بزرگسالی پنج بار پوست خود را می ریزند.) همچنین می توانید ساس های واقعی را مشاهده کنید که بسته به سن آنها شفاف یا زنگ زده خواهد بود. هرگز نمی توانید خیلی مراقب باشید ، اما وحشت نکنید.

فرمن توضیح می دهد: “من به مردم گفته ام كه ​​تصاویر خرده های كیك های خانگی ، خزه ، ناخن را برای من ایمیل كنند.”

-سگهایی که به طور صحیح آموزش دیده باشند ، بوی ساس های بو را حس می کنند.

دندان های نیش کاملاً آموزش دیده و به خوبی اداره می شوند می توانند ساس ها را ردیابی کنند زیرا مانند بمب ها و معتادان به مواد مخدر به آنها یاد داده می شود که با رایحه به خانه بروند. اما طبق گفته Furman ، “سگ ابزاری برای آوردن یک دستکاری کننده به یک منطقه جستجوی خاص است. شما هنوز هم باید خطاهای منطقه ای را که به شما هشدار داده شده است پیدا کنید.”

عکس: گتی ایماژ
عکس: گتی ایماژ

8- در صورت داشتن ساس ، لازم نیست وسایل خود را دور بریزید.

یک تصور غلط در مورد ساس های تختی این است که اگر آنها را دارید ، باید تشک خود را خراب کنید و همه لباس های خود را برای خشکشویی بفرستید. درست نیست! به گفته فرمن ، گرما قاتل شماره یک ساس ها است. ناوشکن ها با ترکیبی از تمیز کردن بخار خشک ، حرارت عمیق و تصفیه شیمیایی محل و مبلمان را درمان می کنند.

اگر لباس های شما در اتاق آلوده بوده است ، آنها را به مدت 30 دقیقه در خشک کن گرم (حداقل 120 درجه) بیندازید تا اشکالات شما از بین برود.

9. هیچ وقت نباید ساس ها را به تنهایی درمان کنید.

هر کاری انجام می دهید ، خودتان سعی نکنید خانه ساس خود را دود کنید. جونز هشدار می دهد: “از بمب یا بمب مه استفاده نکنید ، حتی اگر در آن نوشته شده است برای ساسها.” “تمام کاری که او انجام خواهد داد این است که آنها را در اطراف خانه شما پراکنده کند و اگر آپارتمان دارید ، آنها را به همسایگان خود می دهد.”

جونز می گوید اسید بوریک و سایر اسپری های غذایی نیز م won’tثر نیستند. تماس با یک حرفه ضروری است – و بهتر است زودهنگام تماس بگیرید. جونز توضیح می دهد: “شما باید اکنون با آن کنار بیایید.” “یک ساس ماده تنها می تواند در طول زندگی خود 500 تخم مرغ بگذارد ، بنابراین می تواند به سرعت از کنترل خارج شود.”

عکس: گتی ایماژ
عکس: گتی ایماژ

10. ساس ها به این زودی ها به جایی نمی روند.

به گفته جونز ، دلایل مختلفی از اواخر دهه 1990 بازگشت ساسها. جهش در سفرهای بین المللی ، همراه با تغییر در سموم دفع آفات و حشره کش هایی که ما استفاده می کنیم و همچنین تغییر سبک زندگی ، در احیای مجدد آنها نقش داشته است. وی گفت: ساس ها خیلی سریع تولید مثل می کنند و مدت زیادی زنده می مانند ، بنابراین زمان انفجار جمعیت آنها فقط طول می کشید. حالا چی؟ اگرچه وضعیت قابل کنترل است ، “کاملاً پایانی وجود ندارد. این آفتی است که احتمالاً تا آخر عمر با آن زندگی خواهیم کرد.”

روز زن بیشتر می خواهید؟ مشترک شدن در روز زن امروز و 73٪ تخفیف در 12 قطعه اول خود. و در حالی که شما در آن هستید ، برای دریافت رایگان خبرنامه ما ثبتنام کنید و حتی بیشتر از مطالب روز زن که می خواهید.

ممکن است شما هم آن را دوست داشته باشید

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir