[ad_1]

این بخشی از a است سری اخبار یاهو به احترام برخی از جان باختن آمریکایی ها توسط COVID-19. داستان های آنها توسط خانواده و دوستانشان روایت می شود که برای مقابله با مرگ غالباً ناگهانی و دردناک آنها باقی مانده است.

کارملینا اینچاوستگی ، 77 ساله ، اهل میامی ، پس از تقریباً یک ماه جنگ با COVID-19 ، در 17 ژانویه 2021 درگذشت. وی در میان صدها هزار آمریکایی است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اوایل سال 2020 جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند.

اینچاوستگویی در اوایل دهه 1960 از كوبا به آمریكا مهاجرت كرد ، اندكی پس از آنكه فیدل كاسترو در اول ژانویه 1959 كنترل جزیره را به دست گرفت. بیش از یک میلیون کوبایی ، از جزیره فرار کردند و در جستجوی زندگی بهتر به ایالات متحده آمدند.

او مانند بسیاری از تبعیدیان کوبایی ، در میامی اقامت گزید. دخترش جنیفر دو کاستروورده به یاهو نیوز گفت که وی بخش عمده ای از جامعه کوبایی در تبعید است و بسیاری او را می شناسند و دوست دارند: “او را ثروتمندان ، فقرا ، سیاستمداران و حتی جنایتکاران می شناختند.”

de Castroverde گفت ، مکان مورد علاقه او پنجره قهوه در فضای باز در Versailles ، یک رستوران دیرینه کوبایی در قلب هاوانای کوچک است.

“این یک نقطه داغ واقعی گردشگری شده است ، اما همچنین یک مکان دلتنگی است. این جایی است که جامعه کوبا دور هم جمع می شود و شما نسل هایی از مردم را پیدا خواهید کرد که هنوز درباره کوبا صحبت می کنند. آنها در گذشته از کوبا صحبت می کنند ، اکنون از کوبا صحبت می کنند ، از سیاست صحبت می کنند. آنها در مورد موسیقی صحبت می کنند. … او مکان مورد علاقه مادرم بود. “

کارملینا اینچاوستگی.  (با احترام از خانواده)

کارملینا اینچاوستگی. (با احترام از خانواده)

مادرش ، دی کاستروورده ، می گوید: “هرگز آسان نبوده است.” او هر دو فرزند را به عنوان یک مادر تنها بزرگ کرد و در مشاغل زیادی کار کرد تا بتواند آنها را از طریق مدرسه خصوصی برود و تأمین هزینه آنها را انجام دهد. جنیفر که استاد بازیگری در مدرسه هنر دنیای جدید در میامی است ، می گوید عشق و مشقت بی قید و شرط مادرش باعث موفقیت در زندگی شده است.

اینچائوستگی بعد از تهوع شدید در 24 دسامبر سال 2020 در بیمارستان بستری شد. هنگام ابتلا به COVID در مدت اقامت در بیمارستان ، وی به دلیل نارسایی قلبی تشخیص داده شد و تحت درمان قرار گرفت. دخترش به یاهو نیوز گفت كه اینكائوستگویی از اواسط مارس سال گذشته در خانه مانده بود و برای جلوگیری از ابتلا به ویروس ، یك سال از زندگی خود را در انزوا فدا كرد. برای او بسیار ویران کننده بود که فهمید اینهاوستگی فقط در طی چند روز در بیمارستان آلوده شده است.

دی کاستروورده به یاهو نیوز گفت که مادرش بهترین دوست او بود. او می گوید از بین رفتن اینچائوستگویی از ویروس یکی از دردناک ترین تجربیات زندگی او است. اما او می گوید بزرگترین درس مادرش در این دوران سخت به او قدرت می بخشد.

“او همیشه به من می گفت ،” جنیفر ، تو الان مادر هستی و باید برای فرزندت ادامه بدهی. شما باید برای فرزندتان ستون قدرت باشید. شما نمی توانید از هم جدا شوید زیرا شما یک فرزند دارید. و این بزرگترین درسی است که از مادرم آموخته ام این است که چگونه یک مادر بزرگ باشم زیرا او مادر بزرگی بود. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir