[ad_1]

واشنگتن – تعطیلات بهار به جدیدترین میدان نبرد کشور در جنگهای فرهنگی تبدیل شده است ، برخی از محافظه کاران سفر به کشورهای با آب و هوای گرم مانند فلوریدا را تشویق می کنند ، در حالی که دولت بایدن از مردم می خواهد تا در بیشتر کشورها واکسینه شوند.

دکتر روچل والنسکی ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، روز دوشنبه در جلسه توجیهی گروه کاری ویروس کرونا ویروس کرونا ، به مردم یادآوری کرد که دستورالعمل های آژانس وی در مورد سفرهای جزئی همچنان پابرجا هستند. اما چنین سفرهایی قبلاً اتفاق افتاده است و اداره امنیت حمل و نقل جمعه گذشته 1.3 میلیون مسافر را ردیابی کرده است که بیشترین میزان از ابتلا به همه گیری است.

به نظر می رسد بسیاری از این مسافران به ایالاتی مانند فلوریدا و تگزاس سفر می کنند ، جایی که فرمانداران جمهوری خواه تقریباً همه محدودیت های ویروس کرونا را برداشته اند. دولت بایدن نگران است که نه تنها این سفر زودرس است ، بلکه می تواند در مبارزه با همه گیری نتیجه معکوس دهد.

والنسکی گفت: “ما تصاویری از مردم را دیده ایم که از تعطیلات بهاری بدون ماسک لذت می برند.” “همه اینها در زمینه 50،000 مورد در روز است.”

والنسکی ، ظاهراً با اشاره به کشورهایی مانند ایتالیا و آلمان گفت: “آنها فقط چشم خود را از توپ دور کردند.”

اما از آنجا که کالج های آمریکایی در حال تعطیلات هستند و پیر و جوان آمریکایی می خواهند به مسافرت بروند ، برخی از منتقدان می گویند وقت آن است که از دستورالعمل هایی که آنها را بی احتیاط توصیف می کنند چشم پوشی کنیم.

تیتر یک روزنامه وال استریت ژورنال که توسط سمینار محافظه کار دیو منتشر شده است ، می خوانید: “برای تعطیلات بهار به فلوریدا برگردید.” سمینار اذعان داشت: “برخی از دانشجویان در تعطیلات بهاری رفتار غیرمسئولانه ای خواهند داشت.” “اما پاسخ این نیست که همه را مجازات کنیم.”

یک ایده کلی از مهمانی مردم در ساحل فورت لادردیل در حالی که جمعیت در تعطیلات بهاری در لحظه حساس بیماری همه گیر COVID-19 در 14 مارس 2021 در فورت لودردیل ، فلوریدا نگران کننده است.  (mpi04 / MediaPunch / IPX از طریق AP)

مردم روز یکشنبه در ساحل فورت لادردیل ، فلوریدا. (mpi04 / MediaPunch / IPX از طریق AP)

کارل تی برگستروم ، زیست شناس ، مقاله را با ناباوری آشکاری در توییتر به اشتراک گذاشت و خاطرنشان کرد که این مقاله از لوقا نمی آید، روزنامه طنزی که اخبار جعلی را منتشر می کند.

برای برخی از محافظه کاران ، ترس از ویروس کرونا همیشه اغراق شده است. آنها می گویند اکنون که تقریباً 3 میلیون آمریکایی هر روز واکسینه می شوند ، وقت آن رسیده است که آنچه را ترسناک سنگین توصیف می کنند حذف شود. کارشناسان بهداشت عمومی از آمریکایی ها می خواهند برای ادامه زندگی زندگی خود را متوقف کنند. » مجری فاکس نیوز و متحد ترامپ ، لورا اینگراهام در توییتر خود نوشت در پایان ماه گذشته ، در رابطه با مقاله ای در مورد نگرانی های تعطیلات بهار توسط مقامات بهداشت عمومی.

کاخ سفید در مورد اختلافات پیرامون تعطیلات بهار ، با استناد به رهنمودهای CDC از مردم خواسته است تا “برای سفر آینده” سرعت خود را کاهش دهند. دولت بایدن می داند که آمریکایی ها از بیماری همه گیر خسته شده اند و مشتاق از سرگیری زندگی عادی خود هستند. در همان زمان ، از بازگشت ویروس کرونا و بازگشت دوباره آن به اقدامات محدود کننده تر ، بیم آن می رود که بازگشت به حالت طبیعی خیلی زود انجام شود.

دکتر آنتونی فاوچی ، مشاور نزدیک رئیس جمهور بایدن ، روز یکشنبه در گفت و گو با فاکس نیوز ، با این استدلال که “هر روز 50،000 عفونت جدید هیچ وقت برای اعلام پیروزی ندارند” به “فاکس نیوز” گفت: “همیشه خطر پرش وجود دارد.” رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در سال 2020 به طور معمول پیروزی بر ویروس کرونا را اعلام کرد ، اما متوجه شد که او به ناچار با نیروی مضاعف در حال بازگشت است.

“من هر وقت تصاویر مهمانی ها را می بینم نگران می شوم. این فقط آن چیزی نیست که در تعطیلات بهار اتفاق می افتد ، بلکه وقتی اتفاق می افتد که آنها به جوامع خود بازمی گردند. “دکتر لیانا ون ، کمیسار بهداشت سابق در بالتیمور و استاد پزشکی فوریت های پزشکی در دانشگاه گفت. اخبار. “ما این کتاب نمایش را قبلاً دیده ایم ، با وقایع بزرگ پس از تعطیلات.”

فصل تعطیلات زمستانی ، مانند تعطیلات بهار ، به موضوعی جنگ فرهنگی تبدیل شد ، رئیس جمهور وقت ترامپ و برخی از طرفداران سیاسی وی اظهار داشتند که توصیه های بهداشت عمومی بسیار محدود کننده است. متخصصان اپیدمیولوژی معتقدند که سفرهای گسترده در ماه های نوامبر و دسامبر منجر به ایجاد موجی در زمستان شد که باعث هزاران مرگ اضافی ناشی از COVID-19 شد ، بیماری ناشی از ویروس کرونا.

یک ایده کلی از مهمانی مردم در ساحل فورت لادردیل در حالی که ازدحام جمعیت در بهار باعث ایجاد نگرانی در لحظه حساس بیماری همه گیر COVID-19 در 14 مارس 2021 در فورت لادردیل ، فلوریدا می شود.  (mpi04 / MediaPunch / IPX از طریق AP)

عیاشی ها در فورت لادردیل روز یکشنبه. (mpi04 / MediaPunch / IPX از طریق AP)

به نظر می رسد خود سواحل در معرض خطر انتقال کم هستند ، زیرا ویروس کرونا به طور م effectivelyثر در فضای داخلی شلوغ – مانند بارها ، باشگاه ها و رستوران ها که در این سواحل قرار دارند – گسترش می یابد. مسافرت نیز می تواند یک خطر باشد ، به خصوص اگر افراد از ماسک صورت خود غافل شوند یا از آن خودداری کنند.

نگرانی این است که تعطیلات بهاری به نوعی خانه پاکسازی ویروسی تبدیل شود ، به جوانان این امکان را می دهد که ویروس کرونا را مبادله کنند که ممکن است به آنها آلوده نباشد اما به طور جدی سایر افراد را در خانه آلوده کند ، خصوصاً در کشورهایی که اقدامات واکسیناسیون عقب مانده اند.

ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، تقریباً همه محدودیت های ویروس کرونا را در ایالت خود برداشته است. هفته گذشته ، فرماندار تگزاس ، Greg Abbott نیز از او پیروی کرد. اعتقاد بر این است که هر دو مرد در حال مشاهده انتخابات ریاست جمهوری در سال 2024 هستند و می خواهند کشورهای خود را دوستانه تجارت و ضد انسداد نشان دهند. به طور خاص ، DeSantis به عنوان یکی از محبوب ترین محافظه کاران طرفدار ترامپ ظاهر شده است ، که می گویند رویکرد laissez-faire او در مورد همه گیری توجیه شده است.

سخنگوی DeSantis ، کودی مک کلود از رویکرد فرماندار در تعطیلات بهار – و به طور کلی از بیماری همه گیر دفاع کرد. مک کلود به یاهو نیوز گفت: “فرماندار دسانتیس به صراحت گفته است که مردم در تصمیم گیری های خود آزاد هستند و دولت نحوه انتخاب مردم را برای آنها تعیین نخواهد کرد.” “سالانه هزاران مشاغل در فلوریدا به تعطیلات بهاری اعتماد می کنند و فرماندار به هر مشاغل حق کار و به هر فلوریدا حق امرار معاش را داده است.”

مک کلود همچنین خاطرنشان کرد که دولت DeSantis نزدیک به 3 میلیون سالمند را در فلوریدا واکسینه کرده است ، که احتمالاً آزادی بیشتری برای معاشرت به گروه های آسیب پذیر کمتر می دهد.

اما با بیش از 32000 کشته در COVID-19 و دولت DeSantis متهم به پنهان کردن دامنه واقعی بیماری همه گیر فلوریدا ، برخی از آنها قانع نشده اند. بهار گذشته ، وکیل دانیل آفلدر به عنوان انتقادی از نحوه کنار آمدن DeSantis با بیماری همه گیر ، به سواحل فلوریدا رفت. وی از آن زمان به عنوان یکی از جدی ترین منتقدین استاندار ظهور کرده و در تلاش برای برنده شدن وی در سال 2022 بوده است.

ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، هنگام صحبت با رسانه ها در سایت واکسیناسیون ویروس کرونا در Lakewood Ranch ، چهارشنبه ، 17 فوریه 2021 ، در Bradenton ، فلوریدا (Chris O & # 39؛ Meara / AP)

ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، هنگام گفتگو با رسانه ها در سایت واکسیناسیون ویروس کرونا در Lakewood Ranch در روز چهارشنبه ، 17 فوریه 2021 ، در Bradenton ، فلوریدا (Chris O’Meara / AP)

ولفلدر در گفتگو با یاهو نیوز ، با اشاره به این ادعا كه DeSantis در درجه اول اولویت خود را به جوامع جمهوری خواه برای تلاش برای تلقیح داده است (استاندار چنین ادعاهایی را كاملاً انكار می كند) گفت: “فلوریدا هنوز یك نقطه عظیم است و شیوع واكسیناسیون فاجعه است.” “ده ها هزار دونده دوستی که برای ملاقات در کافه ها و رستوران ها بدون ماسک و ازدحام در اتاق ها ، خانه ها و آپارتمان های هتل بدون محرومیت اجتماعی به اینجا می آیند ، بهبودی را طولانی تر می کنند.”

در فلوریدا و تگزاس ، برخی از جوامع محلی با سیاست های مدیران سفر مربوطه خود روبرو شده اند. دکتر کاویتا پاتل ، افسر سابق سیاست های بهداشتی در دولت اوباما که اکنون در موسسه بروکینگز است ، گفت: “استانداران فعلی در سطح محلی هرج و مرج ایجاد می کنند.” این به نوبه خود باعث ایجاد سردرگمی در مورد اینکه چه کسی را باید گوش دهید و چه راهنمایی هایی را دنبال کنید.

بیش از 100 نفر در آخر هفته در ساحل میامی به دلیل تجمع های پر سر و صدایی که به خشونت کشیده شد دستگیر شدند. شهردار به سی ان ان گفت: “ما تعطیلات بهاری بسیار فعال را می بینیم.”

جزیره گالوستون در سواحل تگزاس نیز شاهد جمعیت زیادی بود که قصد داشتند همه گیری را به گذشته برگردانند. همانطور که یکی از اهالی ساحل به یکی از شرکتهای محلی ABC گفت: “ما نیازی به دولت نداریم که به اینجا بیاید و به ما بگوید شما به ماسک احتیاج دارید یا نیازی به ماسک ندارید.” بیش از 46،000 نفر در اثر COVID-19 در تگزاس جان خود را از دست داده اند.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir