CDC می گوید هیچ مورد جدیدی از لخته شدن خون بر روی واکسن جانسون و جانسون وجود ندارد


واشنگتن – هیچ مورد جدیدی از لخته شدن خون به طور قطعی تأیید نشده است یک هفته پس از آنکه گزارش های اولیه در مورد چنین مواردی باعث شد که نهادهای نظارتی فدرال توصیه کنند که ایالات موقتاً از واکسن ویروس کرونا ویروس جانسون و جانسون دست بکشند. این ممکن است در روزهای آینده تغییر کند ، اما ممکن است اخبار حاکی از بازگشت چرخش واکسن در طی چند روز باشد.

سخنگوی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری روز دوشنبه به یاهو نیوز گفت که پایگاه داده آژانس عوارض پزشکی مرتبط با واکسن ها ، معروف به VAERS ، “به طور مداوم گزارش ها را از افراد و ارائه دهندگان دریافت می کند.” محققان CDC پس از وقفه ای که هفته گذشته اعلام شد ، تعداد اندکی از عوارض جانبی گزارش شده در VAERS را دریافت کرده اند. تاکنون موارد اضافی از نوع نادر لخته خون پس از واکسیناسیون با واکسن جانسون و جانسون تأیید نشده است. “

دکتر Rochelle Valensky ، مدیر CDC ، طی یک جلسه توجیهی صبح روز دوشنبه در تیم واکنش ویروس کرونا ، به طور مشابه اشاره کرد به نظر می رسد نادر بودن مشکل لخته شدن خون است که هشت نفر را در ایالات متحده تحت تأثیر قرار داده است ، و یک نفر را کشته است. تقریباً 7 میلیون نفر واکسن جانسون و جانسون را قبل از جلوگیری از شیوع دریافت کردند.

والنسکی گفت: “ما در حال حاضر تشویق می شویم كه موارد قریب به اتفاق وجود نداشته است.” سخنگوی CDC گفت محققان آژانس گزارش های ارسالی به پایگاه داده VAERS را طی روزهای آینده بررسی خواهند کرد تا مشخص کنند که آیا مشکل لخته شدن بیشتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. سخنگو گفت: “در صورت مشاهده موارد پایش ایمنی اضافی ، داده ها در جلسه روز جمعه به ACIP گزارش می شوند.”

حتما بخوانید:
جدید ترین بررسی فیلم تازه منتشر شده از ماسیمو خانواده تبهکاران

یکی از دانشجویان دانشگاه پزشکی شمال شرقی اوهایو در اوایل این ماه دوز واکسن علیه جانسون و جانسون COVID-19 را در دانشگاه ایالتی کنت آماده می کند. (Phil Long / AP)

ACIP یا کمیته مشورتی در مورد روشهای ایمن سازی ، یک هیئت مشورتی فدرال است که در مورد ایمن بودن استفاده مجدد از واکسن جانسون و جانسون تصمیم خواهد گرفت. وی جمعه گذشته دیدار کرد ، اما با اشاره به نیاز به اطلاعات بیشتر اقدامی نکرد.

اگر “تعداد انگشت شماری” از لخته های احتمالی فقط به همین اندازه باقی بماند ، ACIP ممکن است تصمیم بگیرد ، وقتی جمعه دوباره تشکیل جلسه دهد ، ایالت ها می توانند واکسن جانسون و جانسون را از سر بگیرند ، البته با دستورالعمل های جدید هم برای دریافت کنندگان واکسن و هم برای متخصصان پزشکی. علائم لخته شدن ، مانند درد در پاها یا شکم ، را تماشا کنید.

دکتر آنتونی فاوچی ، مشاور برجسته علمی رئیس جمهور بایدن ، صبح روز یکشنبه در بیانیه ای با CNN صحبت کرد و پیش بینی کرد که “تا جمعه ما به یک روش یا روش دیگر به مسیر خود باز خواهیم گشت.”

گزارش های اولیه نشان می دهد که شش زن پس از دریافت واکسن جانسون و جانسون از لخته شدن رنج می برند. یکی از این زنان درگذشت. در مواجهه با عارضه جانبی بسیار نادر اما بسیار جدی ، مقامات بهداشت عمومی در دولت بایدن با چالش توضیح خطری روبرو هستند که هنوز از دامنه آن آگاهی کامل ندارند. برخی با توجه به اینکه خطر لخته شدن کم است ، مکث جانسون و جانسون را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه غیر ضروری مورد انتقاد قرار داده اند.

حتما بخوانید:
پتاسیم نیترات یا شوره صنعتی - شرکت فروش مواد شیمیایی هیربد شیمی آریا
دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین کارشناس ملی بیماریهای عفونی ، سمت چپ ، مدیر ارشد تحقیقات وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی برای COVID دیوید کسلر ، مرکز و مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری دکتر روچل والنسکی ، گفتگوی درست قبل از استماع کمیته فرعی مجلس نمایندگان در Capitol Hill در واشنگتن دی سی ، پنجشنبه ، 15 آوریل 2021 ، درباره بحران ویروس کرونا.  (عکس AP / سوزان والش ، استخر)

دکتر آنتونی فاوسی ، سمت چپ ، مدیر ارشد تحقیقات وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی برای COVID دیوید کسلر ، مرکز و مدیر CDC دکتر روچل والنسکی. (سوزان والش / AP)

اگرچه مقامات دولت بایدن اظهار داشتند که واکسن جانسون و جانسون تنها حدود 5٪ از کل دوزهای تجویز شده در ایالات متحده را تشکیل می دهد ، اما آنها همچنین می فهمند که مردم به راحتی می توانند از طریق گزارش های پر شور رسانه ای نتیجه گیری کنند که همه واکسن ها خطرناک هستند. به عبارت دیگر ، ایمنی و درک ایمنی به سختی یکسان هستند و نیاز به بازگرداندن اطمینان به اقدامات واکسیناسیون بسیار مهم است.

دو واکسن دیگر که برای استفاده در ایالات متحده تأیید شده اند ، توسط Moderna و Pfizer تولید می شوند. آنها به هیچ پیام انعقادی خون محدود نمی شوند ، احتمالاً به این دلیل که آنها در حال کار بر روی یک فناوری به نام پیام رسان RNA بودند. واکسنهایی که توسط جانسون و جانسون و AstraZeneca تولید شده اند از ناقلین آدنو ویروس استفاده می کنند.

واکسن AstraZeneca ، که در ایالات متحده تأیید نشده است ، باعث لخته شدن خون در ده ها نفر در سراسر اروپا شده است. نهادهای نظارتی در نهایت دریافتند که خطر لخته شدن بسیار کم است و استفاده از واکسن بی خطر است.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma