CDC می گوید پایان تئاتر بهداشتی است


وقت آن است که بطری های Clorox را جدا کنید و کنار بگذارید ، بنظر می رسد ورودی هر مدرسه ، رستوران و سوپرمارکت که می خواهند پروتکل های ایمنی خود را تبلیغ کنند ، پوشانده شده است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید ، اگرچه چنین پروتکل هایی می توانند به افراد مضطرب اطمینان دهند ، اما به آنها نیازی نیست.

در راهنمای جدید CDC گفته شده است: “احتمال آلوده شدن افراد از طریق تماس با سطوح یا اشیا آلوده (fomites) وجود دارد” 1 در 10000.

یک کارگر نشان می دهد که چگونه صندلی ها با اسپری ضد عفونی کننده در مقابل کف های Bruins و Celtics تمیز می شوند ، مکانی که طرفداران اجازه می دهند در TD Garden در بوستون در 24 مارس 2021 بنشینند (جیم دیویس / بوستون) گلوب از طریق گتی ایماژ)

یک کارگر نشان می دهد که چگونه صندلی ها با اسپری ضد عفونی کننده در مقابل کف های Bruins و Celtics تمیز می شوند ، مکانهایی که طرفداران می توانند در 24 مارس 2021 در باغ TD در بوستون بنشینند (جیم دیویس / بوستون) گلوب از طریق گتی ایماژ)

ویروس کرونا تقریباً منحصراً از ذرات معلق در هوا و ذرات معلق در هوا پخش می شود ، همانطور که دانشمندان ماه ها می دانند. علی رغم دانشمندان در مورد نحوه انتقال پاتوژن ، بسیاری از موسسات همچنان بر پروتکل های سختگیرانه اصلاح اصرار دارند. به عنوان مثال ، در بعضی از مناطق مدرسه برای “تمیز کردن عمیق” تمام روز.

تداوم چنین شیوه هایی منجر به ظهور یک اصطلاح تمسخرآمیز – برای توصیف آیین هایی می شود که به نظر نمی رسد کار زیادی برای جلوگیری از شیوع ویروس داشته باشند. مشخص نیست که با توجه به خوب بودن برخی از این اقدامات ، دستورالعمل های جدید CDC پرده این سالن های نمایش را برمی دارد.

حتما بخوانید:
کلاشینکف وسیله کشتار است نه تکاور

خوزه لوئیس خیمنز ، شیمی دان دانشگاه کلرادو ماه گذشته به ژورنال علمی Nature گفت: “اگر ما نیمی از تلاش خود را برای ضد عفونی کنیم و آن را در تهویه قرار دهیم ، بسیار زیاد خواهد بود.”

درک متغیر دانشمندان از این ویروس ، ارائه توصیه های مداوم به مردم برای متخصصان بهداشت عمومی و مقامات منتخب را دشوار کرده است.

به عنوان مثال ، هنگام شروع همه گیری ، به آمریکایی ها گفته شد که ماسک صورت ضروری نیست. این راهنما پس از مشخص شدن ماسکها از شیوع بیماری توسط یک بیمار ممانعت می کند. بعداً دانشمندان اعتراف کردند که ماسک ها نیز از مصرف کننده محافظت می کنند.

دولت بایدن همچنان از مردم می خواهد که ماسک صورت بزنند ، اما پیام های گیج کننده ماهها احتمالاً تأثیر آن پیام را کاهش می دهد.

علم Fomites نیز مسیری مشابه را طی کرده است. سازمان بهداشت جهانی در ابتدا گفت ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی شود ، بلکه در وهله اول از طریق “قطرات معلق در هوا و مسیرهای تماس” منتقل می شود ، تصور غلطی که مورد انتقاد قرار گرفته است.

دکتر CDCEL Walensky مدیر CDC پس از بازدید از سایت واکسیناسیون جمعی مرکز همایش های FEMA Hynes در 30 مارس 2021 در بوستون ، ماساچوست با مطبوعات صحبت کرد.  (ارین کلارک-استخر / گتی ایماژ)

دکتر سیچل والنسکی مدیر CDC پس از بازدید از سایت واکسیناسیون جمعی مرکز همایش های FEMA Hynes در 30 مارس 2021 در بوستون ، ماساچوست با مطبوعات صحبت کرد. (ارین کلارک-استخر / گتی ایماژ)

در این زمان بود که ایالات متحده مواد ضد عفونی کننده سنگینی را مشاهده کرد تا هر اثری از ویروس را در سطح از بین ببرد. اما همانطور که محققان دریافتند ، چنین ردپایی معمولاً نسبتاً کوچک است و یافتن میزبان جدید دشوار است. علاوه بر این ، به نظر می رسد پاک کننده های معمولی در برابر ویروس موثر هستند و نیاز به ضد عفونی کننده های مدرن را از بین می برند.

حتما بخوانید:
دانلود جزوه جوشکاری و ورقکاری دانشگاه صنعتی شریف - مهندس یار

در دستورالعمل جدید ارائه شده توسط دکتر روچل والنسکی ، مدیر CDC ، در طی کار گروه ویروس کرونا در کاخ سفید ، “در بیشتر شرایط ، تمیز کردن سطوح با صابون یا مواد شوینده به جای ضدعفونی کردن کافی است.” .

استفاده از چنین ضد عفونی کننده ها ، CDC می گوید ، تنها در مواردی ضروری است که شخصی که آلوده به ویروس کرونا باشد ، در 24 ساعت گذشته در منطقه مورد نظر بوده است. اما از آنجا که برای رستوران ها و دیگر موسسات پرحجم اطلاع از آلوده بودن حامی می تواند دشوار باشد – مشکلی که به دلیل کمبود آزمایشات سریع پیچیده است – احتمالاً هر چقدر اقدامات غیرضروری و گران قیمت باشد ، تئاتر بهداشتی پیش خواهد رفت بر.


منبع: fizik-news.ir