[ad_1]

واشنگتن – مردم آمریکا برای بهار آماده هستند. و ویروس کرونا ممکن است برای موج بهار آماده باشد.

با وجود این دو واقعیت از یک روند آشکار درگیری ، دولت بایدن هشدار می دهد که چالش های زیادی در هفته ها و ماه های آینده باقی مانده است ، گرچه از تلاش های جدید برای بزرگسالان آسیب پذیر را واکسینه کنید و به طور کلی تولید واکسن را تسریع می کند.

دکتر روشل والنسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، طی یک جلسه مطبوعاتی صبح چهارشنبه گفت: “استقامت فرسوده است.” “خستگی در حال افزایش است و اقدامات دقیقی که ما برای جلوگیری از همه گیری برداشته ایم اکنون اغلب به شدت نادیده گرفته می شوند.”

رهایی از خستگی به یک نگرانی عمده برای دولت بایدن تبدیل شده است. رئیس جمهور بایدن که روز گذشته از کاخ سفید صحبت می کرد ، اعلام کرد که همه معلمان باید تا پایان ماه مارس واکسینه شوند ، در حالی که تا ماه مه دوز کافی واکسن برای هر بزرگسال آمریکایی وجود دارد.

دکتر روچل والنسکی ، طی مراسمی در ویلمینگتون ، دل سخنرانی کرد.  در دسامبر سال 2020 (سوزان والش / AP)

دکتر روچل والنسکی ، طی مراسمی در ویلمینگتون ، دل سخنرانی کرد. در دسامبر سال 2020 (سوزان والش / AP)

با این حال ، رقابت برای مصونیت گله با انواع جدید ویروس کرونا مواجه است که اکنون به سرعت در ایالات متحده در حال گسترش است. این ویروس ها سریع تر از سویه های قبلی SARS-CoV-2 گسترش می یابند ، همانطور که ویروس کرونا نامیده می شود. و به نظر می رسد واکسن ها در برابر این سویه های جدید کمی موثرتر هستند.

دکتر والنسکی گفت: “در چند هفته آینده می توان موارد زیادی را واگذار کرد.” به نظر می رسد موج زمستان به پایان رسیده است ، اما گزینه های جدید با 66000 مورد و بیش از 2،000 مرگ روزانه در سراسر کشور ، به آنچه او “علائم نگران کننده مسیر شیوع بیماری همه گیر ایالات متحده” توصیف کرده است.

مدیر CDC گفت ، این دیدگاهی است که ویروس کرونا از آن “پتانسیل احیای مجدد” برخوردار است و با ابراز نگرانی ویژه از گزینه B.117 ، که وی آن را “آماده برای ربودن موفقیت ما” توصیف کرد. همچنین سویه هایی وجود دارد که از نیویورک ، برزیل و آفریقای جنوبی سرچشمه می گیرند و از طریق جمعیت آمریکا راه خود را باز می کنند.

این وقایع در حالی رخ می دهد که تگزاس ، دومین ایالت پرجمعیت ، دوره خود را به پایان می رساند و اجازه می دهد تا مشاغل کاملاً باز شوند. گرگ آبوت ، فرماندار جمهوری خواه ، روز سه شنبه گفت: “مردم و مشاغل نیازی به دولت ندارند که به آنها بگوید چگونه کار کنند.” بیش از 44000 نفر بر اثر COVID-19 در تگزاس جان خود را از دست داده اند.

Greg Abbott ، فرماندار تگزاس ، در اکتبر 2020 (کوین جیرای - USA TODAY Sports through Reuters)

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس ، در اکتبر سال 2020 (کوین جیرای-ایالات متحده امروز ورزش از طریق رویترز)

روز سه شنبه ، می سی سی پی نیز اقدامات مشابهی را انجام داد و به پایان دادن به مأموریت ماسک در سراسر کشور و محدودیت های همه گیر در نحوه فعالیت مشاغل پایان داد. فرماندار تیت ریوز ، جمهوری خواه نیز گفت: “دفتر فرمانداری از کار خارج می شود تا به مردم بگوید که چه کاری می توانند و چه کاری نمی توانند انجام دهند.”

خود بایدن از درگیری با فرمانداران جمهوری خواه که می خواستند وی را در یک جنگ فرهنگی همه گیر گیر بیاورند ، اجتناب کرد ، مانند زمانی که ران دسانتیس از فلوریدا او را “قفل ساز” خواند.

والنسکی ، مدیر CDC ، صریح تر در مورد آنچه که او خطرات عجله برای بازگشایی می داند ، است. روز دوشنبه ، او خود را “نگران” در مورد لغو اقدامات بهداشت عمومی در زمانی توصیف کرد که او و دیگران می گویند اقدامات باید افزایش یابد.

روز چهارشنبه ، او مستقیماً خطاب به تگزاس ها گفت: “همه در اینجا مجاز به انجام کار درست هستند ، صرف نظر از تصمیم ایالت ها.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir